Plac Vogla otwarto 22 października na warszawskim Wilanowie. To kolejny raz, kiedy inwestor budując komercyjny obiekt stara się jego część oddać wszystkim mieszkańcom.

Plac Vogla ma się stać miejscem, w którym mieszkańcy Wilanowa będą się spotykać ze znajomymi i przychodzić tu na zakupy. W sumie Plac składa się z trzech budynków, które łącznie oferują 5200 m kw powierzchni handlowo-usługowej. Dodatkowo, mieszkańcy będą tutaj mogli korzystać z parkingu na 169 aut i placu zabaw dla dzieci.

Chcemy stworzyć dla mieszkańców Wilanowa i Zawad nowe przyjazne miejsce, do którego warto wybrać się na popołudniową kawę, codzienne zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi. W ramach inwestycji zaplanowaliśmy także przestrzeń do organizacji lokalnych wydarzeń. Zatroszczyliśmy się również o lokalną infrastrukturę – sfinansowaliśmy budowę ronda sąsiadującego z inwestycją – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

Wkrótce powstanie tu także kawiarnia i restauracja, które w połączeniu z placem do organizacji wydarzeń o lokalnym charakterze, stworzą atrakcyjne miejsce spotkań dla mieszkańców Wilanowa.