Rolls Royce Boat Tail

Nowy Rolls Royce Boat Tail, czyli luksus za 28 milionów dolarów!

Nowy Rolls Royce Boat Tail został zaprezentowany na tegorocznej wystawie Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2022, które odbyły się nad włoskim brzegiem jeziora Como. Łącznie mają powstać zaledwie trzy egzemplarze tego modelu. Pierwszy z nich, Rolls Royce Sweptail, który został sprzedany w 2018 roku za 13 milionów dolarów (więcej o Rolls Royce Sweptail przeczytacie tutaj).Zaprezentowana w tym roku wersja Boat Tail to drugi z trzech egzemplarzy. Jak oceniają eksperci, auto może pobić obecny rekord należący do RR Swetptail i to aż dwukrotnie. Estymacja ceny waha się między 25, a 30 milionami dolarów. 

Pokryte różowym złotem coupe powstała na zamówienie dla prywatnego inwestora, którego rodzina od lat związana jest z produkcją biżuterii i poławianiem pereł. To właśnie historia rodzinnej firmy, miała być dla projektantów główną inspiracją. W hołdzie dla dziedzictwa rodziny inwestora, Rolls Royce został dostosowany do indywidualnych potrzeb właściciela. Pojazd ma także unikalne zewnętrzne wykończenie i detale

“Każde zlecenie Coachbuild Rolls-Royce jest oczywiście wyjątkowe, ale w tym przypadku odczuwaliśmy dodatkową głębię. To wyjątkowy przywilejstworzyć samochód nacześć ojca i historii rodziny szanownego klienta, odpowiedzialność, którą wzięliśmysobie do serca. Głęboko zakorzeniona więź zleceniodawcy z Boat Tail jest inspiracją –wynik wykracza dalekopoza środek transportu i staje się ruchomym dziełem sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu. ” – wyjaśnia Alex Innes, dyrektor ds. projektowania w Rolls-Royce.


Nowy Rolls Royce Boat Tail został zaprojektowany tak, aby swoim wyglądem przypominał kadłub eleganckiego jachtu. Całe nadwozie powstało ręcznie poprzez odpowiednie profilowanie blach aluminiowych. Cały proces projektowania był konsultowany z inwestorem, który uczestniczył w doborze niemal każdego materiału, czy koloru.

Rolls-Royce opisuje końcowy odcień jako: “olśniewającą mieszankę ostrygi i delikatnej róży, a duże białe i brązowe płatki nadają wyjątkowy perłowy połysk, który subtelnie zmienia się w różnych warunkach oświetleniowych. Kontrastowa, koniakowa maska silnika, zaprojektowana specjalnie dla tego modelu, zawiera drobne brązowe i złote płatki, pokryte warstwą kryształu i matowym lakierem bezbarwnym, które nadają wyraźne ciepło i głębię. Dolne progi zawierają nici tkane z różowego złota”

Tylna część auta pokryta została fornirem Royal Walnut, inkrustowanym różowo-złotymi paskami i satynowym wykończeniem. Grill z przodu samochodu jest wyfrezowany z pojedynczej  kawałka aluminium, podczas gdy The Spirit of Ecstasy – rzeźba na masce Rolls-Royce’a – wykonana jest z różowego złota. Do wnętrz projektanci nadwozia wprowadzili barwy koniaku i skóry ostrygowej, w komplecie z perłowym wykończeniem. Sercem deski rozdzielczej jest zegar z masy perłowej, który został wybrany i dostarczony do producenta przez klienta z jego własnej kolekcji, tworząc silne wizualne i materiałowe połączenie między samochodem, właścicielem i jego rodzinnym dziedzictwem.

“Boat Tail to krok w kierunku pomysłowości i swobody projektowania. Rzemieślnicza budowa samochodu oferuje nowe królestwo eksploracji i możliwości. Oto historia dwóch światów: nowoczesnego samochodu o nowoczesnym designie, możliwym dzięki historycznym technikom i tradycyjnemu rzemiosłu. Zaprawdę, to jest wyjątkowe!” ” – mówi Torsten Müller-Ötvös, CEO Rolls-Royce

źródło / zdjęcia: https://www.rolls-roycemotorcars.com

Czytaj też: Ciekawostki | Motoryzacja | Technologia | Wydarzenia  | Sztuka |

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły