Nowy wieżowiec w Łodzi. Zbudują go w centrum

Wieżowiec chce zbudować prywatny inwestor, nowy gmach będzie miał 72 metry wysokości i stanie we fragmencie istniejącego kompleksu Orange Plaza.

O nowej inwestycji napisał serwis Urbanity.pl. Wieżowiec ma zostać zbudowany w ramach ustawy lex deweloper. Będzie to kolejny wysoki gmach w łódzkim “Manhattanie”. Niedawno wydano zgodę na budowę wieżowca Golden Tower o wysokości również 72 metrów. Golden Tower jest inwestycją Piotra Misztala, więcej o tej inwestycji przeczytacie klikając TUTAJ.

Nowy wieżowiec ma powstać przy ulicy Piotrkowskiej 166/168, przy skrzyżowaniu z aleją Adama Mickiewicza. Tuż obok jest liczący 19 kondygnacji budynek hotelowo-biurowy Hi Piotrkowska oraz wysoki budynek handlowo-usługowy Central II. Jeśli nowy wieżowiec powstanie, wyraźnie zarysuje się tkanka, którą będzie można określać mianem centrum miasta.

Nowy wieżowiec ma powstać w miejscu czteropiętrowego budynku biurowo-usługowego Orange Plaza. Gmach ma powstać w ramach ustawy lex deweloper, która pozwala ominąć zapisy planu zagospodarowania terenu, jeśli zgodzi się na to lokalny samorząd. Deweloper musi zgłosić się do gminy i przestawić koncepcję urbanistyczną. Rada gminy w ciągu 60 dni wydaje opinię pozytywną lub negatywną. We wniosku skierowanym do władz Łodzi prywatny inwestor powołał się na przykład wieżowca Golden Tower, który otrzymał pozwolenie na budowę.


Liczący 72 metry wysokości budynek Piotrkowska Point w zdecydowanej większości będzie mieszkalny. Jedynie parter przeznaczony ma być pod handel i usługi. W budynku będzie mogło mieszkać około 400 osób. w sumie wieżowiec będzie miał 23 kondygnacje naziemne oraz dwie podziemne, w której powstanie hala garażowa. Wieżowiec ma smukłą formę i prostą, białą elewację. Bryła w niektórych miejscach posiada wcięcia, dzięki którym wizualnie nawiązuje do wieżowca Golden Tower. Oba budynki zestawione razem tworzą swego rodzaju bramę – widać to na wizualizacjach poniżej. Koncepcja, którą pokazujemy na wizualizacjach przygotowana została przez architektów z łódzkiego studio Design Lab Group.

źródło: materiały OPG Property Professionals

Czytaj też: Łódź | Biuro | Biurowiec | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie