materiały prasowe (q22.com.pl)

Nowy wieżowiec w sercu stolicy / zdjęcia z budowy

W samym centrum Warszawy przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej realizowana jest najnowsza inwestycja Echo Investment. Wieżowiec Q22 powstaje w miejscu, w którym przed laty działał hotel Mercure.

Ciekawostką jest, że podczas rozbiórki hotelu udało się uzyskać 1.500 ton stali i 25.000 ton betonowego kruszywa, które wykorzystano przy budowie nowego budynku. Projekt tej 155 metrowej wieży powstał w  pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

Architekci nadali wieżowcowi nowoczesny i elegancki kształt. Jak podkreślają projektanci, inspirację dla takiej formy czerpali z kryształu kwarcu. W środku obiekt zaoferuje ponad 50 tys m kw. powierzchni biurowej. Parter zajmą przestrzenie handlowo-komercyjne, biurowe znajdą się między 2 a 17 piętrem. Na wyższych kondygnacjach urządzone zostaną sale konferencyjne, klub fitness, restauracje i kolejne biura. Budynek będzie posiadał również podziemny parking.

W sumie wysokość wieżowca z iglicą wyniesie prawie 195 metrów, dzięki czemu trafi on do czołówki wysokościowców stolicy. Budowa Q22 ma zakończyć się w I kwartale 2016. Całkowity koszt inwestycji to 500 milionów złotych. (ms)

Tak plac budowy wyglądał w kwietniu: