Numery domów jak budki dla ptaków. To polski projekt!

Numbird to seria dużych, przestrzennych cyfr, które zaprojektowane zostały w taki sposób, aby służyć jak budki lęgowe dla ptaków. To rodzinny projekt Mikołaja Nicera (Nicer Design) i jego ojca Pawła Freja (Hibrands).

Za swój projekt w 2021 r. duet otrzymał nagrodę Red Dot Concept Award i postanowił wdrożyć go do produkcji.

Numbird jest owocem intensywnej pracy, podążania w różnych kierunkach i poszukiwań optymalnych rozwiązań, ale też fantastycznym doświadczeniem jakiego doznaliśmy na drodze od konceptu do finalnego produktu – mówią projektanci.

Budki lęgowe dla ptaków Numbird są odpowiedzią na dynamiczny rozwój obszarów miejskich. Proces ten sprawił, że wiele naturalnych siedlisk uległo zniszczeniu. Zwłaszcza populacja małych ptaków została dotkliwie pokrzywdzona w wyniku szybkiej urbanizacji.

Aby pomóc przywrócić równowagę w naszym środowisku i spojrzeć z większą empatią na los naszych braci mniejszych stworzyliśmy „Numbird” – dodają.

Numbird to kolekcja budek lęgowych w kształcie cyfr, przeznaczonych do oznaczania adresów ulic w obszarach miejskich. Wybierając odpowiednią kombinację liczb i montując je na przedniej ścianie budynku, można zaprosić lokalne ptaki do dzielenia się swoją przestrzenią. Ważnym aspektem projektu jest możliwość wspólnego, rodzinnego składania i montowania budki. Celem projektantów było też zaangażowanie wszystkich mieszkańców domu w ten proces.


Budki dla ptaków Numbird wykonane są ze sklejki wodoodpornej impregnowanej olejem naturalnym. W paczce znajdują się wszystkie elementy niezbędne do szybkiego i samodzielnego montażu.

źródło: Numbird (www.numbird.eu)

Czytaj też: Zwierzęta | Drewno | Ciekawostki | Detal | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły