O jakim zawodzie marzy Twoje dziecko? Wybór : Architekt!

To jedna z tych akcji, którym dajemy duże TAK. Kreatywna, rozwijająca i pokazująca świat, który nie każdy zna „od kuchni”. Taka właśnie jest akcja „ Wybór : Architekt ”.

Akcja ma na celu budowanie świadomości społecznej i kształcenie wrażliwości młodych ludzi na jakość otoczenia z wykorzystaniem wiedzy i niektórych praktycznych umiejętnościach z zakresu architektury.
Jest to pierwsza edycja projektu i będzie trwać do końca 2016 roku. W akcji wezmą udział szkoły w województwa pomorskiego,ale nie tylko. W każdej placówce, która wyraziła zainteresowanie zostaną poprowadzone zajęcia w ramach zaproponowanych bloków tematycznych. Każdy blok w zależności od potrzeb danej szkoły będzie mógł być zmieniany bądź rozszerzany.

Wydarzenie to organizowane i prowadzone przez Paulinę Czurak (biuro architektoniczne Ideograf) oraz Adrianę Bielenik (pracownia rysunku i malarstwa Atelier Bielenik) to więcej niż warsztaty czy prezentacje – to wyjątkowe spotkanie, na które zapraszamy dzieci, młodzież oraz szkoły i wszystkie ośrodki edukacyjne. Akcja jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, oraz szkół ponadgimnazjalnych.

wybor-arch-2-1-2