Obraz Van Gogh’a z klocków LEGO. Zestaw ma 1552 elementów!

Obraz Van Gogh’a z klocków LEGO? Czemu nie! Najnowszy zestaw klocków LEGO, z którego można ułożyć jedno z największych dzieł sztuki autorstwa Vincenta Van Gogh’a zatytułowany „Gwieździsta Noc” składa się z 1552 elementów.

Obraz Van Gogh’a z klocków LEGO zaprojektował 25-letni fan duńskiej marki. Jego projekt powstał w ramach konkursu organizowanego przez LEGO, w którym internauci z całego świata mogli zaproponować wymarzony zestaw LEGO. Propozycja 25-letniego studenta Trumana Chenga, zdobył w internetowym głosowaniu najwięcej głosów (ponad 10.000 reakcji) co sprawiło, że duński koncern postanowił wyprodukować i wprowadzić zestaw do swojej oferty.


„Pewnego dnia bawiłem się częściami LEGO i zdałem sobie sprawę, że układanie płytek LEGO w przypadkowych odstępach przypomina pociągnięcia pędzla van Gogha. To była dobra zabawa dla mózgu, aby wymyślić techniki, aby uchwycić wygląd oryginalnego obrazu. Praca pędzla idzie w wielu kierunkach w księżycu i wirującej chmurze, więc było w tym sporo kreatywnej zabawy” – powiedział Cheng w rozmowie z serwisem LEGO ideas. 

Obraz Van Gogh’a z klocków LEGO składa się z 1552 elementów, z których ułożyć można nie tylko dzieło pochodzące z 1882 roku. W komplecie znajdzie się również figurka reprezentująca wybitnego malarza dzierżącego paletę z kolorami.

“Dla mnie LEGO to coś więcej niż zabawki, to coś podobnego do malarstwa. Mogę wyrażać siebie, tworzyć postaci i rzeźby z mojej wyobraźni. To bardzo relaksujące doświadczenie, w którym mogę zapomnieć o drobnych kłopotach życia codziennego i zatracić się we własnej wyobraźni. tak, bardzo podobne do malarstwa”. – podsumowuje Cheng.

Warto dodać, że autor nowo powstałego zestawu nie tylko otrzyma dedykowany komplet ze swoim nazwiskiem, ale także będzie partycypował w zyskach pochodzących ze sprzedaży zestawu. 

Czytaj też: LEGO | Ciekawostki | Kultura | Sztuka |

źródło: designboom.com 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły