obraz w salonie

Obrazy drukowane na płótnie – dekoracja, w której się zakochasz!

A gdyby tak zmienić coś w naszym wystroju? Tak spontanicznie i bez żadnego planowania? Wybrać w Internecie efektowną ozdobę i kilka dni później cieszyć się już odświeżonym wnętrzem? Nic prostszego. Wystarczy, że postawimy na stylowe obrazy, którymi ozdobimy salon, sypialnię lub przedpokój. A gdzie szukać inspiracji? W pracach Salvadora Dalego, w akademickim malarstwie czy w naszej rodzimej kulturze? Tutaj! Bo właśnie tutaj zebraliśmy najciekawsze propozycje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Obrazy drukowane na płótnie to dodatek, z którym warto się zapoznać. To prosty i niezwykle efektowny sposób, by w mgnieniu oka zamienić zwykłą aranżację w pełne dobrego smaku wnętrze. W przeciwieństwie do malarstwa, które możemy kupić na aukcjach sztuki lub w galeriach, cena takiej ozdoby jest atrakcyjniejsza, a obiekt jest o wiele bardziej wytrzymały na różnego rodzaju niekorzystne warunki jak wahania temperatury czy wilgoć w powietrzu. Jakimi jeszcze zaletami odznaczają się takie obrazy? Drukowane przedstawienia mogą ukazywać wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: od reprodukcji znanych arcydzieł przez geometryczne kompozycje po nasze własne zdjęcia, które możemy wywołać w tej właśnie formie. By nie stracić głowy w tym gąszczu możliwości, pozwólcie, że zaprezentujemy Wam cztery rozwiązania, które będą się efektownie prezentować we współczesnych aranżacjach.

Wystrój z przytupem
Obrazy na płótnie, prezentujące ludowe motywy dekoracyjne, z pewnością nie są tym, czego byśmy się spodziewali, gdy mówimy o aranżacji nowoczesnego mieszkania. Tymczasem folkowy akcent jest idealnym pomysłem, żeby ożywić minimalistyczny, stonowany kolorystycznie i nieco chłodny w wyrazie wystrój. Współczesne stylizacje, choć bardzo eleganckie i szykowne, często pozbawione są wyrazistego elementu, efektownej dominanty, która nadałaby całości charakteru. A wystarczy naprawdę niewiele, by ożywić niewyróżniającą się niczym szczególnym przestrzeń. Znakomitym przykładem są ludowe obrazy. Proste, zgeometryzowane wizerunki roślin lub zwierząt (najczęściej pawi lub kogucików) i wyraziste, energetyczne barwy staną się ozdobą pokoju, od której  nie będzie można oderwać oczu. Jeśli pochodzimy z Podhala, Śląska lub okolic Łowicza, wybierzmy takie wzory, który będą pasować do naszego regionu. Wśród folkowych przedstawień znajdziemy także szwedzkiego konika z Dalarna, który doskonale uzupełni skandynawską aranżację.Z pogranicza jawy i snu
Szukając niebanalnych pomysłów na dekorację pokoju, z pewnością warto zapoznać się z twórczością słynnych surrealistów. Prace takich artystów jak Salvador Dali czy René Magritte będą niewyczerpanym źródłem inspiracji. Ich kompozycje z pogranicza jawy i snu wprowadzą do wystroju magiczny i nieco bajkowy charakter. Nic, co zaprezentowane jest na płótnie, nie musi mieć sensu. Co więcej, im bardziej zaskakujące przedstawienie, tym lepiej. Kobieta zdejmująca własną twarz jak maskę, słoń z wielkim puzonem zamiast trąby lub krajobraz, który sprawia wrażenie normalnego, dopóki nie przyjrzymy się dokładniej osobliwym detalom – takie propozycje to zaledwie wierzchołek góry lodowej. W związku z tym, że takie obrazy na płótnie są niezwykle wyraziste, sprawdzą się najlepiej w minimalistycznie urządzonym pokoju, w którym będą mogły grać pierwsze skrzypce.


Kosmicznie modny kolor
W tym roku na salonach powinien królować Ultra Violet – kolor wybrany przez Instytut Pantone. Jeśli nie mamy jednak ochoty przemalowywać ścian ani kupować nowej sofy w tym odcieniu, postawmy na efektowny dodatek, który pozwoli być nam modnym w bardzo prosty  sposób. Nasza propozycja to obrazy z zapierającym dech w piersiach wizerunkiem kosmosu. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wszechświat wcale nie jest mroczny i pozbawiony kolorów. Tętni najprzeróżniejszymi odcieniami, wśród których z pewnością dominuje królewski fiolet. Kosmiczne zdjęcie będzie się znakomicie prezentować, gdy zdecydujemy się na płótno w wielkim formacie. Najlepszy efekt uda nam się uzyskać, gdy dysponujemy pomalowanym na biało pokojem, bo właśnie na takim tle akcent w kolorze Ultra Violet nabierze rumieńców.

Więcej obrazów do wnętrz: redro.pl

/promocja/