telewizory

Od 54 do zaledwie 2,3 milimetra. Tak wyszczuplały telewizory

W 2006 roku telewizor Samsung Bordeaux był dziełem sztuki użytkowej i wyróżniał się błyszczącą ramką o szerokości ponad 5 centymetrów. W 2020 zadebiutował kolejnej generacji QLED 8K z Bezgranicznym Ekranem, który praktycznie pozbawiony jest ramek. Te kilkanaście lat to prawdziwa rewolucja i to nie tylko w ujęciu technologicznym, ale także w obszarze designu produktów i ich roli we wnętrzu. Zobaczmy, jak to się zmieniało.

Na przestrzeni ostatnich 14 lat grubość ramek telewizorów Samsung zmniejszyła się z 54 mm do 2,3 mm. Najnowsza generacja QLED 8K wyróżnia się Bezgranicznym Ekranem, który zaciera granice między urządzeniem a otaczającą je przestrzenią. Rozwiązania, takie jak Tryb Ambient+, Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem czy Uchwyt Przylegający sprawiają, że telewizor staje się prawdziwą ozdobą salonu, a mu możemy wybrać większy telewizor.

Dziś telewizor powinien być równie funkcjonalny, co piękny. Widzowie chcą cieszyć się większym i bardziej wciągającym obrazem. Eksperci przewidują, że w tym roku nastąpi 17-procentowy wzrost sprzedaży telewizorów 75-calowych i większych. Ponadto prognozują, że sprzedaż telewizorów 8K wzrośnie o 110 procent na światowym rynku telewizorów. Samsung bardzo konsekwentnie rozwija telewizory również pod kątem designu i rozwiązań konstrukcyjnych, tak aby zapewnić widzom najlepsze doznania wizualne – podczas oglądania i wtedy, gdy telewizor jest wyłączony.

telewizory Samsung


Tegoroczny flagowy telewizor QLED 8K Q950T przyniósł sporo nowości konstrukcyjnych:

Bezgraniczny Ekran pozwala na pełne wykorzystanie potencjału ekranu telewizora. Zaciera się granica między urządzeniem, przestrzenią, otoczeniem i widzem.
Dzięki redukcji czarnej ramki i zmniejszeniu rozmiaru ramki, krawędzie ekranu są mniej widoczne i zapewniają bardziej wciągające doznania podczas oglądania.
Efekt wizualny dodatkowo podkreśla wzór w obudowie, który stanowi eleganckie wykończenie.
telewizory
Podstawa ukryta jest z tyłu ekranu i nadaje mu lekkości. Dzięki temu telewizor znajduje się zawsze na pierwszym planie.
QLED Q950T wyróżnia się smukłą, jednolitą konstrukcją o grubości 15 milimetrów. To sprawia, że po zamocowaniu telewizor doskonale przylega do ściany, zapewniając jeszcze bardziej wciągające wrażenia.


Czytaj też: Ciekawostki | Minimalizm | Detal | Technologia

 

źródło: materiały prasowe Samsung