Odnowią zabytkowy pałacyk we Wrocławiu. Będzie częścią nowego osiedla!

Naszym zdaniem właśnie tak powinno wyglądać odpowiedzialność społeczna deweloperów. Wraz z nową inwestycją mieszkaniową Echo Investment zrewitalizuje zabytkowy pałacyk fundacji Heimannów z XIX wieku. Brawo!

Ogrody Graua, bo tak nazywać będzie się czwarta inwestycja Echo Investment we Wrocławiu to projekt szczególny. Po pierwsze dlatego, że samo osiedle charakteryzuje się prostym i elegancką architekturą. Po drugie dlatego, że wraz z jej powstaniem, zrewitalizowany zostanie zabytkowy pałacyk, który wcześniej należał do rodziny Heimannów.


Pałacyk wiąże się z o tyle ciekawą historią, że w jego murach mieściła się fundacja rodziny Heimannów. Został on wybudowany przez Henricha Heimanna, który na prośbę swojego zmarłego ojca – znanego bankiera Ernesta Heimanna – założył w nim fundacje. Jej celem było pomoc najuboższym mieszkańcom Wrocławia. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcje leczniczo-wychowawcze.

To jednak nie koniec dobrych wieści! Wokół budynków zlokalizowanych zostanie wiele elementów użyteczności publicznej takich jak np. plac zabaw z historyczną piaskownicą, stacja ładowania samochodów czy stanowiska rowerowe.Według planów inwestora obiekt ma być gotowy w II kwartale 2020 roku! Projekt powstał w pracowni architektonicznej Maćków Pracownia Projektowa! 

materiały:

Strona główna


http://www.echo.com.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły