Ogród na dachu w sercu Poznania. Tak projektują Ultra Architects.

Budynek powstawał od roku 2014. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta, co miało niemały wpływ na jego ostateczną formę. Za projekt odpowiadało znane już dobrze poznaniakom biuro – Ultra Architects.

Budynek od strony ulic charakteryzuje się prostą i spokojną elewacją. Kompozycja ta ma na celu jak najlepsze wpisanie się w okoliczną, miejską pierzeję. Ważnym elementem było jak najlepsze doświetlenie budynku, co stanowi niemały problem przy wąskich uliczkach mieszczących się w okolicy Starego Rynku.

Od wewnętrznej strony budynek prezentuje się zupełnie inaczej. Cofnięcie kondygnacji pozwoliło na uzyskanie tarasów rekreacyjnych. Tarasy zostały wyłożone drewnem i uzupełnione zielenią. Dodatkowo w biurowcu znajdzie się cześć publiczna, dostępna dla wszystkich. Będzie to między innymi niewielki skwer z ławkami, od strony Poznańskiego Centrum Świadczeń. Na parterze znajdzie się również miejsce na lokale usługowe jak i gastronomiczne. Wśród nich znaleźć można chociażby winiarnię Dobra / Wino.

Elementem wyróżniającym projekt spośród okolicznych kamienic jest z pewnością również dach. Został on w całości pokryty zielenią.

Zdjęcia: Przemysław Turlej