Ogród Malwowy w Krakowie

Ogród Malwowy w Krakowie. Powstał przy przystanku autobusowym!

Ogród Malwowy w Krakowie to kolejny park kieszonkowy na mapie stolicy Małopolski, który został właśnie oddany do użytku. Tym razem – malwowy ogród krakowian w Mydlnikach przy pętli autobusowej. Jest to jeden z najmniejszych parków kieszonkowych w mieście, w którym mieszkańcy Mydlnik będą mogli się spotkać w drodze do biblioteki czy sklepu.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej posadzili w nim tysiące kwiatów, kilkanaście drzew, zamontowane zostały instalacje małej architektury oraz tablica, z której mieszkańcy dowiedzą się o bogatej historii Mydlnik. Dzięki zainstalowanej iluminacji, z ogrodu będzie można korzystać także po zmroku. W obrębie parku znajduje się również stacja do naprawy rowerów.

Rozrastające się miasta, zanieczyszczenie powietrza, brak terenów zielonych są tylko niektórymi z podstawowych problemów współczesnego świata. Często bywa tak, że mieszkańcy pozbawieni są nie tylko własnego ogródka, ale nie posiadają nawet balkonu, na którym mogliby odpocząć. Ogrody Krakowian mają stać się odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, zachęcając ich do wyjścia z domów i spędzenia casu w otoczeniu kolorowych i pachnących kwiatów. Ideą parków kieszonkowych jest to, żeby mieszkańcy mogli poczuć się w nich jak w prywatnym ogrodzie.

Ogród Malwowy w Krakowie to nie pierwsza tego typu realizacja w stolicy Małopolski. Zarząd Zieleni stworzył już kilka podobnych skwerów. O jednym z nich przeczytacie TUTAJ: Kraków: zaniedbany skwer zmienili w Ogród Dębowy. Efekt zaskakuje, a także TUTAJ: Kraków: zmienili klepisko w zielony skwer. Oto Ogród Motyli

źródło: UM Kraków 
zdjęcia: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły