Ogród Przypraw. Restauracja pełna roślin, w której pachnie przyprawami!

Restauracje to nie tylko miejsca, w którym się je. Dobrze zaprojektowane miejsce tego typu powinno nie tylko dobrze karmić, ale również dbać o samopoczucie gości i zapadać w pamięć rozwiązaniami, które pozwalają na jeszcze lepsze doznawanie smaków i kultury kulinarnej danego miejsca. Ta restauracja ma być hołdem dla tradycji handlu przyprawami, która w Republice Południowej Afryki jest wciąż żywa.

Restauracja The Spice Garden, czyli Ogród Przypraw powstała w Republice Południowej Afryki w miejscowości Cape Winelands. Region słynie z egzotycznych przypraw, które eksportowane są z tego miejsca na cały świat. The Spice Garden powstał przy hotelu Babylonstoren, zlokalizowanym na terenie założonej przez Duńczyków winnicy pochodzącej z XVII wieku.


Ideą restauracji zaprojektowanej przez Malherbe Rust Architects jest doświadczanie przypraw każdym zmysłem, zarówno dotykiem, wzrokiem, węchem oraz oczywiście smakiem. Właśnie dlatego pośród olbrzymich bananowców zasadzono dziesiątki egzotycznych przypraw. Wśród nich wiszący nad ziemią imbir, którego zapach roznosi się po całym obiekcie, galangal, trawa cytrynowa, a także cynamon, gałka muszkatołowa, czy goździki. W restauracji skosztujemy najpopularniejszych dań kuchni południowoafrykańskiej, a przyprawy w nich wykorzystane pochodzą z własnej plantacji. 

Dookoła głównego stołu zaplanowano sadzawkę z rybami. Delikatny ruch wody i otoczenie pełne roślin ma pomagać gościom odprężyć się i skupić na rytuale związanym z gotowaniem, przyprawianiem i degustowaniem smaków pochodzących z Afryki.


Słowo o architektach:
Malherbe Rust Architects – pracownia, której siedziba znajduje się u podnóża malowniczego pasma górskiego Paarl w miasteczku Winelands Paarl. Malherbe Rust założone zostało przez architektów Johana Malherbe, Chrisa Ficka i Servaasa de Kocka w 1989 roku. Obecnie jest to jedna z najbardziej innowacyjnych i najpopularniejszych na świecie pracowni pochodzących z Republiki Południowej Afryki. 


Publikacja powstała w ośrodku domków na wynajem Camppinus Park w Jezierzanach, gdzie redakcja magazynu whiteMAD tymczasowo przeniosła swoją siedzibę. Jeżeli jesteście miłośnikami nowoczesnej architektury, inteligentnych domów oraz weekendowych wypadów za miasto, to miejsce jest dla was idealne!

źródło: https://babylonstoren.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły