Ogród Jordanowski w Poznaniu zostanie zmodernizowany

Poznań od kilku lat priorytetowo traktuje inwestycje w przestrzeń miejską. Pisaliśmy już o przebudowie Rynku Łazarskiego, a także odnowieniu Parku Rataje. Teraz przyszła kolej na modernizację Ogrodu Jordanowskiego. 

Stare Miasto w Poznaniu nie należy do najbardziej przyjaznych dzielnic dla rodzin z dziećmi. Już niedługo ma się to zmienić, między innymi za sprawą przebudowy ulicy Święty Marcin, a także zapowiadanej modernizacji Ogrodu Jordanowskiego. Do zaprojektowania nowej przestrzeni miasto zaprosiło młodego, zdolnego architekta – Hugona Kowalskiego. O inwestycji Głosowi Wielkopolskiemu mówił Zbigniew Burkietowicz, przewodniczący zarządu Rady Osiedla Stare Miasto:

Mówimy cały czas o tym, by zatrzymać mieszkańców w Poznaniu, szczególnie młode małżeństwa z dziećmi, które masowo wyprowadzają się poza Poznań. Jednak by tu zostali, musimy im coś zaoferować. Dlatego uważamy modernizację placu zabaw za priorytetową kwestię.

Na razie rada osiedla zapowiada budowę dwóch boisk. Będą one spełniały rolę boiska wielofunkcyjnego, na którym będzie można uprawiać wiele dyscyplin, drugie będzie przeznaczone do gry w koszykówkę.

Oba boiska będą miały powierzchnię z poliuretanu, która ma dwie zalety: jest miękka, więc bezpieczna dla stawów, po drugie przepuszcza wodę, więc nie ma problemu kałuż.

– mówi autor projektu, Hugon Kowalski

Koszt całej inwestycji wyniesie 760 tysięcy złotych i zostanie rozłożony na trzy etapy.

[foogallery id=”39162″]

Wizualizacje: HUGON KOWALSKI

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły