Ogromne rzeźby na środku pustyni. Ich twórcą jest Daniel Popper

Ogromne rzeźby ozdobiły pustynię Mojave w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ich projekt wykonał artysta Daniel Popper, który słynie z tworzenia ogromnych rzeźb przypominających człowieka. Instalacja “TRANSMISSION” powstała w 2021 roku.

W ramach ostatniego projektu Daniel Popper stworzył ogromne rzeźby, które przypominają kobiecą twarz i dłonie. Mozaikowa instalacja znajduje się na ranczo Mojave Moon Ranch w Joshua Tree. Instalacja ma przypominać o duchowości tego miejsca i przypominać, jak mały jest człowiek w relacji do wszechświata.

Artysta słynie z tego, że jego rzeźby nacechowane są emocjami. Gigantyczna twarz kobiety zdaje się być zatopiona w skupieniu. Tworzy nastrój spokoju i wyczekiwania.

Ustawione na pustyni dłonie mają specjalne otworzy, które zostały ozdobione kolorowymi fragmentami szkła. Elementy te mienią się w promieniach słonecznych i delikatnie odbijają otoczenie. W ten sposób instalacja zmienia swój wygląd w zależności od pory dnia.

Ogromne rzeźby mają symbolizować połączenie ziemi i nieba, tego co duchowe, z tym, co jest fizyczne. Odwiedzający instalację mają zanurzyć się w energii i świetle.


Są dwa sposoby, aby zobaczyć instalację na własne oczy. Rzeźby zbudowane zostały na prywatnej ziemi, dlatego należy albo wynająć całe ranczo, które dostępne jest w serwisie Airbnb, albo po prostu podjechać tu autem – właściciel posesji zbudował specjalną drogę, dzięki której można zbliżyć się do dzieł sztuki. Jednak ta pierwsza opcja stwarza możliwość dłuższej, prywatnej kontemplacji.

źródło: Daniel Popper

Czytaj też: Rzeźba | Sztuka | Kultura | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie