Okulary z włókien konopi. Ładne i przyjazne środowisku

Okulary z włókien konopi to pomysł pochodzącego z Broughton w Anglii, 24-letniego projektanta, który postanowił wykorzystać w nowatorski sposób odmianę wysoko rosnących roślin konopi, które do tej pory tak szeroko zastosowano już w produkcji ubrań i papieru. Przyszła pora na ekskluzywną, ekologiczną linię okularów.

Southern Reporter – magazyn w Wielkiej Brytanii pisał o nim:

„Pomysł narodził się po badaniach nad specjalnym tworzywem składającym się z włókien konopi i lnu połączonych z eko-żywicą. Po wnikliwym badaniu rynku, zauważył, że z owego materiału nie powstały jeszcze okulary “

Na fali swojego odkrycia postanowił stworzyć prototyp w swoim prowizorycznym warsztacie w domu swoich rodziców. Następnie przedstawił nowy produkt na prestiżowym New Designers 2014.
Projekt okazał się ogromnym sukcesem i można było rozpocząć kampanię pozyskiwania funduszy w celu produkcji okularów z konopi na dużą skalę. Oprawki wykonane są z włókien konopi. Dzięki temu nie ma dwóch identycznych par. Każde włókno tworzy niepowtarzalną strukturę i wyjątkowy wzór. Model Crosby jest przeznaczony zarówno dla Pań jak i Panów.
Pokryte są ekologiczną żywicą, która nadaje oprawkom wzmacniające właściwości i szczelnie spaja włókna. Spolaryzowane soczewki są na rynku jednymi z najbardziej przyjaznych dla środowiska.