Okulary z recyklingu za 1$. Powstały z odzyskanego drutu. 

Projekt jest genialny w swojej prostocie! Niemieckie studio Haus Otto postanowiło wykorzystać odzyskane poprzemysłowe druty, aby stworzyć tanie i ekologiczne okulary.

Pracownia Haus Otto wykorzystała technologię gięcia i łączenia cienkich drucików w taki sposób, by można było z nich stworzyć najróżniejsze formy i kształty, potrzebne do wykonania okularów. Jako że materiał pochodzi z odzysku i jest wyjątkowo łatwy w obróbce, okulary, a raczej same oprawki będą kosztowały nie więcej niż jednego dolara. 

Projektanci do tego celu testowali różne metody gięcia, zgrzewania, czy klejenia drutów, aby uzyskać jak najbardziej wytrzymałe formy. Co ciekawe, okulary mogą być spersonalizowane do naszych potrzeb w zaledwie kilkanaście minut, co sprawia, że od ręki możemy kupić własną parę. 

Pierwszy sklep powstał w Burkina Faso, jednym z najbiedniejszych krajów świata, w którym okulary korekcyjne są dla dzieci dobre całkowicie nieosiągalnym. Teraz będą mogli je nie tylko kupić za dostępną cenę, ale także nauczą się, jak na własną rękę je tworzyć.