Olejek z marihuany

Olejek z marihuany. Wyluzuj się w dizajnerskim stylu! 

Marihuana to produkt, który budzi sporo kontrowersji. Jedni uważają go za narkotyk, inni za genialny medykament pomagający w wielu chorobach, kolejni chwalą sobie jej rekreacyjne i uspokajające działanie. Właśnie dla tej ostatniej grupy powstał olejek z marihuany, który ma służyć rekreacji w dizajnerskim stylu. 

ALT, czyli Advanced Liguid Technologies to produkt powstały na zamówienie jednego z największych producentów rekreacyjnej marihuany w Ameryce Północnej. Amerykański inwestor stworzył nowatorski proces pozyskiwania olejków z konopii indyjskich, dzięki któremu olejek jest transparentny, a jednocześnie nie traci swoich psychoaktywnych właściwości.

Inwestor zaprosił do współpracy kanadyjską agencję kreatywną Very Polite Agency, której zadaniem było stworzenie dizajnerskich opakowań, w których klienci będą kupować olejek z marihuany. Jak dodają projektanci z Very Polite Agency: „ALT był zakorzeniony w rozwoju naukowym. Chcieliśmy jednak wyrwać się z elementu stricte naukowego. Chcieliśmy odejść od poczucia farmaceutyki, a pozostać przy organiczności, która cechuje konopie. Projektanci dodają również, że minimalistyczna estetyka opakować inspirowana była futurystyczną wizją świata, a także opakowaniami, które NASA wysyła w kosmos.

Inżynierowie i lekarze pracujący przy produkcji ALT dodają również, że ich produkt nie ma sobie równych na rynku. Wynika to z kilku zalet. Po pierwsze jest to innowacyjna metoda pozyskiwania olejku, dzięki której nie wytraca się właściwości leczniczych, aromatycznych, czy psychoaktywnych. Kolejną zaletą jest płynna forma, która umożliwia spalanie, czy dodawanie do wypieków.. Płynna forma pozwala również na wcieranie olejków w przypadku chorób związanych z bólami mięśni, czy w przypadku skurczy. Trzecią, dla wielu najważniejsza rzecz to: „kontrolowany, ale głęboki haj, który według marki otwiera ścieżki neuronowe i daje użytkownikom szansę zobaczyć rzeczy inaczej”.

Olejek z marihuany powstał w dwóch wersjach. Delikatnej, dla osób zaczynających swoją przygodę z tą nietypową używką. W tej wersji jedna fiolka zawiera 5mg THC, czyli związku psychoaktywnego, który wpływa na nasze samopoczucie. Druga opcja przeznaczona jest dla osób chcących poczuć silniejsze doświadczenia – zawiera ona 10 mg THC w jednej fiolce. Niestety w Polsce produkt nie będzie dostępny, aż do czasu legalizacji rekreacyjnej marihuany. W Ameryce Północnej olejki ALT będą dostępne w sprzedaży od marca. 

Czytaj też: Ciekawostki | Minimalizm | Stany Zjednoczone | Opakowania | Projektant |

źródło: Very Polite Agency

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły