Olga Tokarczuk jako figurka LEGO. Autor wystawił ją na aukcję WOŚP!

Sukces Olgi Tokarczuk nie schodzi z ust zarówno polskich, jak i międzynarodowych mediów. Polska noblistka, która zachwyciła wspaniałą powieścią “Bieguni”, doczekała się upamiętnienia swojego charakterystycznego wizerunku w postaci figurki z klocków LEGO. Figurka Lego Olgi Tokarczuk właśnie trafiła na aukcję WOŚP. 

To właśnie twórczość i charakterystyczny styl Olgi Tokarczuk sprawił, że nauczyciel z Sopotu, Przemek Staroń postanowił stworzyć figurkę z klocków LEGO, która będzie przypominać wizerunek polskiej pisarki.

Inspiracją do stworzenia tej figurki była kreacja od Gosi Baczyńskiej, którą Olga Tokarczuk założyła na galę wręczenia medali noblowskich. Łatwo zauważyć również inne charakterystyczne cechy takie jak czarne, zawinięte na szczycie głowy dredy, świecącą biżuterię, którą zaprojektowała specjalnie na tę okazję Kasia Wójcik, a także oryginalne, okrągłe okulary, które noblistka chętnie nosi.

Figurka z klocków LEGO przypominająca Olgę Tokarczuk stała się szybko hitem wśród internautów, dlatego Przemek Staroń postanowił przekazać swoje dzieło na internetową aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W opisie aukcji Staronia czytamy:

„Oto stworzona przeze mnie minifigurka Lego przedstawiająca Olgę Tokarczuk. W rękach trzyma książkę oraz medal noblowski. Jest to właśnie ta minifigurka, która obiegła niemal wszystkie media. Gdy ją tworzyłem, naprawdę nie spodziewałem się takiego rozgłosu.

Tym bardziej warto go przekuć w dobro.

Nie mam wątpliwości, że przekazanie jej na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest najlepszym z możliwych posunięć. Jestem bowiem absolutnie przekonany o słuszności słów Dumbledore’a – że tej nocy będzie szansa na uratowanie więcej niż jednego życia.”

W chwili pisania artykułu cena figurki sięgnęła 1000 złotych. Link do aukcji znajdziecie TUTAJ

Figurka Lego Olgi Tokarczuk


Figurka Lego Olgi Tokarczuk