Olga Tokarczuk z własnymi figurkami LEGO. Stworzyli je Polacy!

Sukces Olgi Tokarczuk nie schodzi z ust zarówno polskich, jak i międzynarodowych mediów. Polska noblistka zachwyciła nie tylko wspaniałą powieścią “Bieguni”, za którą kilka dni temu odebrała nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji, ale również swoim ubiorem, który miał być hołdem dla europejskich sufrażystek. Nietuzinkowy, charakterystyczny styl Olgi Tokarczuk sprawił, że dwóch polskich instagramowiczów postanowiło stworzyć figurkę z klocków LEGO, która będzie reprezentować polską pisarką. 

Jedną z dwóch figurek zaprojektował i wykonał nauczyciel z Sopotu – Przemek Staroń. Inspiracją do stworzenia tej figurki była kreacja od Gosi Baczyńskiej, którą Olga Tokarczuk założyła na galę wręczenia medali noblowskich. Łatwo zauważyć również inne charakterystyczne cechy takie jak czarne, zawinięte na szczycie głowy dredy, świecącą biżuterię, którą zaprojektowała specjalnie na tę okazję Kasia Wójcik, a także oryginalne, okrągłe okulary, które noblistka chętnie nosi.

Drugą figurkę stworzył Tomek Skog, który znany jest z modyfikowania i przerabiania słynnych klocków LEGO. W wersji wykonanej przez Tomka, Olga Tokarczuk ma na sobie zielony sweter, w którym często pojawia się w mediach.

źródło:
https://www.instagram.com/przemek_staron/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B58r80DppI7/