One Bangkok-dzielnica zielonych wieżowców. Zajmą aż 16 hektarów.

Tajlandia oprócz pięknych plaż zachęca turystów i inwestorów stabilną sytuacją ekonomiczną i szybko rozwijającą się gospodarką. Stolica, jaka jest Bangkok jest też jednym z najbardziej innowacyjnych miast świata. Tym razem ma w nim powstać dzielnica wieżowców, otoczonych parkami, ścieżkami rowerowymi i częściami rekreacyjnymi.

Wertykalna Wioska, bo tak nazywają inwestycję One Bangkok Tajowie, będzie skupiskiem kilku wieżowców, które staną na 16 hektarowej działce. Dla porównanie, warszawski Plac Defilad, wraz z Pałacem Kultury zajmuje 24 hektary. Większość z wieżowców ma spełniać rolę wertykalnych ogrodów,

Wewnątrz budynków powstana przestrzenie przeznaczone pod biura, hotele, gastronomie, usługi czy handel. Łącznie ma tam pracować ponad 60,000 osób. Jednak najważniejszym wyróżnikiem projektu jest otoczenie. Przestrzenie między wieżowcami mają zostać wypełnione kilometrami ścieżek rowerowych, parkami, skwerami i ogrodami. One Bangkok ma być nową wizytówką miasta. Prezentować zasady zrównoważonego rozwoju, ekologii i urbanistyki przeznaczonej dla wszystkich, nie tylko dla pracowników kompleksu.

Bangkok jest jednym z najbardziej dynamicznych i pełnym energii miastem, o specyficznym trybie życia. Naszą wizją na One Bangkok byłą uchwycenie tej energii, pokazując witalność ulic miasta za pomocą zieleni, pionowych ogrodów i naturalnych materiałów

W pobliżu całego kompleksu znajduje się również Lumpini Park, który założył w 1920 roku Król Rama VI. Nazwa parku pochodzi od miejsca narodzin Buddy, który jest główną postacią tajskiej religii. Wspominane wcześniej ścieżki rowerowe i spacerowe zostaną połączone z już istniejącymi szlakami w parku, co sprawi, że łączna ich długość przekroczy 5 kilometrów.