Opakowania z nasion. Zalej je wodą, a wyrosną z nich zioła!

Kilka dni temu opisywaliśmy warzywa i owoce, które postanowiono pakować w liście, zamiast plastikowe opakowania. Przeczytacie o nich TUTAJ! Dziś prezentujemy opakowania pełne nasion, które po wykorzystaniu wystarczy zalać wodą i cieszyć się ekologicznymi ziołami.

Grecka projektantka George Bosnas od lat skupiała się na tematyce ekologii i zrównoważonego rozwoju. Poszukiwała odpowiedzi, w jaki sposób można szybko, tanio i ekologicznie stworzyć nowy rodzaj opakować, które będą przyjazne dla środowiska.

Greczynka postanowiła stworzyć tekturowe bioopakowanie na jajka, które przypomina tradycyjną wytłaczankę. To, co ją wyróżnia to fakt, że została wykonana z szybko rozkładającej się tektury, która po zamoczeniu rozpuszcza się. W tekturze zatopiono mieszankę mało wymagających ziół i kwiatów, które po zalaniu wodą czerpią składniki odżywcze z papierowej pulpy, a następnie już po kilku dniach kiełkują. Warto dodać, że papierowa pulpa jest w 100% biodegradowalna, a wartości odżywcze, które czerpie z nich roślina pochodzą z dodanej do niej mąki i skrobi. 

Jak dodaje projektanta, po 30 dniach od “podlania” z opakowania nic nie zostaje. Całość zmienia się w podłoże dla wykiełkowanych już nasion. A my możemy się cieszyć brakiem odpadów i nową rośliną w domu. SUPER!