OPERA HOSTEL w Poznaniu. Architekci zaprojektowali go w miejskiej willi

Oby takich miejsc w Polsce powstawało coraz więcej! Projekt wnętrza Opera Hostel w Poznaniu powstał w biurze Ktura Architekci. Hostel urządzono na całym poziomie miejskiej willi.

Motywem przewodnim powstałej przestrzeni jest tytułowa Opera w Poznaniu. Bliskość tego miejsca widoczna jest niemal na każdym kroku. Architekci wypełnili wnętrze teatralnym oświetleniem, precyzyjnie wybranymi grafikami i plakatami sztuk operowych. Pojawiła się nawet kurtyna, którą umieszczono tuż przy wejściu.

Przytulne i jasne wnętrze przełamaliśmy mocnym, kuluarowym niebieskim kolorem korytarzy – mówi Architekt Katarzyna Buczkowska-Grobecka z pracowni Ktura Architekci.

To właśnie korytarze łączą jasne pokoje sypialniane gości z sercem hostelu, przestrzenią dostępną dla wszystkich mieszkańców. Można tu odpocząć i spędzić czas rozmawiając z innymi podróżnikami.

Co ważne, wykorzystano tutaj stare elementy, jak drewniane framugi drzwi, które zostały odnowione i teraz doskonale ocieplają wnętrze. Z kolei zbędne skrzydło drzwi wejściowych zyskało nową funkcję. Odnowiony kawał drewna stał się teraz wygodnym stołem jadalnianym.

Aneks kuchenny zaaranżowany został symetrycznie na centralnej ścianie wspólnego pokoju dziennego i poprzez lekko stylizowane fronty wpisał się w estetykę całego wnętrza. Ciekawie wygladają również łazienki, które zostały zaprojektowane jako proste i białe strefy. Jedyne co je różni i określa to kolory mebli. Głęboka czerwień i kolor niebieski przenikają całe wnętrze

LOKALIZACJA: Poznań
POWIERZCHNIA: 150 m kw.
PROJEKT I REALIZACJA: 2017 r.
AUTOR PROJEKTU: Pracowania Ktura Architekci (Arch. Katarzyna Buczkowska-Grobecka, www.kturaarchitekci.pl)
ZDJĘCIA: Fotograf-y www.fy.folkman.pl
INWESTOR: Opera Hostel Poznań www.opera-hostel.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły