Oryginalny apartament w starej wieży ciśnień. Zaglądamy do środka!

Apartament znajduje się w wieży ciśnień w centrum Londynu. Już w 2008 r. wieżę kupiło dwóch architektów Leigh Osborne i Graham Voce. Licząca 30 metrów wysokości wieża zmieniła się w bardzo nietypowe miejsce do życia.

Początkowo budynek ten pełnił funkcję lokalnego przytułku oraz szpitala. W wieży przez ponad 8 miesięcy powstawał wysoki aż na 9 pięter ekskluzywny apartament, z efektownym salonem na szczycie, z którego roztacza się widok na centrum miasta. Mieszkanie składa się z czterech przestronnych sypialni z łazienkami, kuchni z jadalnią i siłowni. Właściciele muszą jedynie uzbroić się w cierpliwość chcąc pokonać piętra i przenieść się z jednego pomieszczenia do drugiego.

Dodatkowo wybudowaną w 1877 r. wieżę powiększono o zupełnie nową część – przeszklony kubik, w którym powstał salon z malowniczym widokiem na panoramę Londynu. Wnętrza są niezwykle nowoczesne, dominującą biel przełamują mocne graficzne wzory.

apartament w wieży ciśnień


Odrestaurowana wieża ciśnień jest obecnie jednym z najciekawszych europejskich przykładów adaptacji historycznej budowli do współczesnych wymogów. Dzięki pracom udało się dokładnie oczyścić ceglaną elewację i przywrócić jej oryginalny wygląd. Nowocześnie urządzone wnętrze stanowi więc wizualną przeciwwagę dla historycznej formy. Apartament w wieży ciśnień stanowi więc ciekawą odpowiedź dla miłośników nowoczesnych rozwiązań zamkniętych w formie z klimatem.

Czytaj więcej tutaj: Zabytek | Wieżowiec | Cegła | Wielka Brytania

źródło: acrarchitects.co.uk