wizualizacja, projekt SUD Architekt Polska

Osiedle Cavallia w Poznaniu. Powstanie wśród dawnych koszar i zastąpi wielki parking

Inwestycję zrealizuje BPI Real Estate Poland we współpracy z Revive Poland. Osiedle Cavallia zbudowane zostanie na poznańskim Łazarzu. To atrakcyjnie położony teren, na którym znajdują się budynki dawnych koszarów, ale w większą powierzchnię zajmuje parking. Inwestor planuje odnowić historyczne budynki, aby stały się częścią osiedla.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Osiedle Cavallia powstanie między ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską. Już sama nazwa osiedla jest ukłonem w stronę historii. Nawiązuje ona do włoskiego słowa “cavallo”, które oznacza konia, jednocześnie odnosząc się przy tym do historii miejsca – czyli terenów między ulicami: Grunwaldzką, Matejki i Ułańską. To właśnie tutaj mieściły się koszary kawaleryjskie, należące do słynnego 15. Pułku Ułanów Poznańskich, który składał się z 700 ułanów.

Inwestor chce, by miejsce zaczęło tętnić życiem, dlatego planuje budowę architektury o zróżnicowanych funkcjach. Powstanie 857 mieszkań, przestrzeń biurowa i strefa rozrywkowo-usługowa. W sumie, na 5,5-hektarowym terenie dawnych koszar kawaleryjskich, powstanie 12, w pełni nowych budynków, natomiast 5 historycznych – zostanie poddanych procesowi rewitalizacji.

Naszym celem jest stworzenie wielofunkcyjnego osiedla, które zapewni komfortowe warunki do życia. Cavallia oferuje funkcjonalne mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe w metrażach od ok. 25 do 130m², o wysokości nawet 3 m. Mieszkania zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadały balkony, a właściciele lokali położonych na parterze z pewnością docenią własne, przydomowe ogródki. Budynki mieszkalne wyposażone zostały także w podziemne hale garażowe oraz zewnętrzne miejsca postojowe dla rowerów – informuje inwestor.

wizualizacja, projekt SUD Architekt Polska

Dawny charakter zabudowań ma kształtować klimat całego osiedla. Przykładem mogą być trzy zabytkowe budynki, które dawniej 15. Pułkowi Ułanów Poznańskich służyły jako: siedziba kwatermistrzostwa, budynek gospodarczy z kuchnią oraz budynek szwadronowy. W niedalekiej przyszłości zostaną one zrewitalizowane, dzięki czemu będą pełnić funkcje dobrze zaprojektowanych obiektów biurowych. Natomiast stajnia i kryta ujeżdżalnia staną się kawiarniami, restauracjami, butikami i innymi obiektami, z których korzystać będą mogli mieszkańcy całego miasta.

Budowa nowego osiedla ma trwać do 2029 roku.

źródło: materiały prasowe BPI Real Estate Poland, Revive Poland

Czytaj też: Poznań | Osiedle | Cegła | Detal | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie