Osiedle drewnianych domków Going Triple A w górach

Osiedle Going Triple A znajduje się niedaleko miejscowości Kitzbühel w Austrii. Jego projekt przygotował architekt Norbert Mitterer. Jego intencją było stworzenie miejsca, które przy zapewnieniu maksymalnej prywatności gości, zagwarantuje im także wszelkie hotelowe luksusy: basen, saunę, salę fitness.

Z okien apartamentów roztacza się widok na dziką przyrodę, której bliskość jest nieodłącznym elementem kompleksu. To natura i elementy tradycyjnej drewnianej tyrolskiej architektury zadecydowały o stonowanej kolorystyce wnętrz. Ich wyjątkowości niepowtarzalność osiągnięto z pomocą designerskich mebli oraz wielkoformatowych grafik Glamora dostępnych w salonach Dekorian Home.

Prosty zabieg z grafikami na ścianach pozwolił nadać każdemu z apartamentów indywidualnego charakteru. Przy projektowaniu wnętrz, najważniejsze było dla nas stworzenie niepowtarzalnych aranżacji w każdym z pomieszczeń. Już w trakcie tworzenia koncepcji, wybieraliśmy znaczące elementy stylu i paletę kolorystyczną – opowiada architekt Norbert Mitterer odpowiedzialny za projekt osiedla Going Triple A.


We wnętrzach przeważają subtelne odcienie – od szarości po czerń. Kolorystyka nawiązuje do wykorzystanych materiałów budowlanych – surowego drewna, naturalnego kamienia i betonu.

Wśród wybranych przez projektantów wnętrz tapet znalazły się kolekcje inspirowane dziką przyrodą, taką samą, jaka otacza kompleks hotelowy. Na ścianach pokojów majaczą skaliste stoki, tańczą cienie rzucane przez drzewa, rysują się wzory naturalnego kamienia oraz starego, spękanego od wiatru i słońca drewna.

W sumie kompleks podzielony jest na trzy oddzielne części apartamentowe. Mieszkańcy mają stąd blisko do popularnych atrakcji – do centrum Going am Wilden Kaiser mają zaledwie kilka minut spacerem. Z wnętrza mieszkań rozciąga się widok na Alpy.

Czytaj też: Drewno | Osiedle | Podróże | Austria | whiteMAD na Instagramie

fot. Glamora