Osiedle w miejscu zakładów POLFA w Warszawie. Ma być najbardziej luksusowe w Polsce

Inwestycję realizuje deweloper NOHO Investment, który kupił liczącą 5 hektarów działkę zakładów POLFA w Warszawie. Osiedle, które zostanie zbudowane ma wyznaczać nowe standardy na rynku mieszkaniowym i stanowić jeden z najbardziej prestiżowych kompleksów apartamentowo-usługowych w Polsce.

Działka, na której zbudowane zostanie osiedle jest atrakcyjnie zlokalizowana, tuż obok ronda Daszyńskiego, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele wysokościowców. To teren dawnego Warszawskiego Zakładu Farmaceutycznego POLFA. Nowy właściciel terenu, firma NOHO Investment kupiła działkę o wielkości 5 hektarów.

Koncepcja, którą widać na wizualizacjach, została przygotowana przez architektów z pracowni BBGK. To jedna z koncepcji, która bierze udział w konkursie zorganizowanym przez inwestora. Końcowy projekt zostanie wybrany w kwietniu.

Na działce w pobliżu ronda Daszyńskiego zbudowany zostanie jeden z najbardziej prestiżowych kompleksów apartamentowo-usługowych w Polsce. Projekt zrealizowany będzie na podstawie obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza realizację inwestycji mieszkalno-usługowych i mieszkalnych. Nowe budynki mają wyróżniać wysoka jakość i nowoczesne wzornictwo. Inwestor planuje, że sporą część kompleksu zajmą przestrzenie wspólne. Prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli korzystać z sali kinowej, pokoju klubowego, Sali do jogi i pilatesu czy strefy masażu. Duży nacisk położony zostanie na zielone otoczenie obiektu.


Chcemy zaspokoić potrzeby najbardziej wymagającego klienta – zarówno biznesowego jak i komercyjnego. Wybraliśmy jedną z najbardziej erspektywicznych lokalizacji w Warszawie – w bardzo prężnie rozwijającej się dzielnicy, blisko ścisłego centrum, przy nowej stacji metra. Zbudujemy wieloetapowy i wielofunkcjonalny kompleks, który wpisze się w kosmopolityczny charakter stolicy i wyznaczy nowy standard. Ten adres ma być adresem na pokolenia, tak jak każda nasza inwestycja – podkreśla Rafał Kula, prezes i współzałożyciel NOHO Investment.

Deweloper NOHO Investment działa w segmencie premium. Większościowym udziałowcem firmy jest Kulczyk Investments, prywatny, międzynarodowy dom inwestycyjny z doświadczeniem w realizacji największych transakcji w Polsce oraz nowatorskich projektów w ponad 30 krajach.

NOHO Investment realizuje inwestycje w centrach największych miast w Polsce, w segmencie apartamentowym high-end wraz usługami towarzyszącymi, które obejmują między innymi rewitalizację dawnej Cesarsko-Królewskiej Fabryki Cygar przy ulicy Dolnych Młynów 10 w Krakowie, wieloetapowy projekt mixed-use Młyny Mogilska w Krakowie, jak i apartamentowiec przy ulicy Lindego 2 w Krakowie.

źródło: NOHO Investment (www.nohoinvestment.com)

Czytaj też: Warszawa | Osiedle | Miasto | Apartament | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły