Osiedle z tysiącem drzew już prawie gotowe. Zaglądamy na plac budowy! 

Kilka dni temu opisywaliśmy biurowiec, który ma stanąć w sercu Londynu. Możecie o nim przeczytać klikając TUTAJ. Dziś prezentujemy Wam inwestycję z Szanghaju, którą zaprojektowali architekci z pracowni Heatherwick Studio. Poznajcie osiedle z tysiącem drzew. 

Inwestycja, która ze względu na swoją nietypową fasadę otrzymała nazwę 1.000 Trees, co oznacza dosłownie Tysiąc Drzew. Obiekt, który wyszedł spod rąk architektów z pracowni Heatherwick Studio wyróżnia się swoją fasadą, na której zaplanowano nasadzenie tysiąca drzew. Dodatkowym atutem jest sposób w jaki zostały zaprojektowane. Rośliny zostały umieszczone w specjalnych donicach opartych na wysokich kolumnach, które mają imitować pień drzewa.


Inwestycja powstaje w Szanghaju w dzielnicy M50, która uznawana jest za kulturowe serce miasta. Architektom zależało by obiekt pomimo swojego sporego rozmiaru subtelnie wpisywał się w charakter zielonej okolicy. Projektanci z Heatherwick Studio zaproponowali kaskadową bryłę, która składa się z dziesiątek sześciennych wypustek. Ich ściany zostały wzbogacone białymi, betonowymi kolumnami, na szczycie których zaplanowano wcześniej wspomniane rośliny. Budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku, jednak już dziś możemy podziwiać jego oryginalną fasadę. W budynku znajdzie się miejsce na biura, lokale handlowe, galerie sztuki, a także apartamenty, czy restauracje.

źródło: Heatherwick Studio