Druhom z OSP Wola Dereźniańska brakuje 5 tys. na zakup sprzętu gaśniczego. Pomożecie?

Dziś na naszego maila otrzymaliśmy nietypową prośbę od druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dereźniańskiej. Brakuje im 5 tysięcy złotych do zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego, które muszą uzbierać do końca lipca tj. do 31.07.2020 roku. W innym przypadku, obecne dotacje przepadną!

Choć tematyka naszego medium nie wiąże się bezpośrednio z tematyką tego wpisu, to jednak postanowiliśmy wesprzeć bezinteresowną akcję druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dereźniańskiej, którzy od dłuższego czasu walczą, by ich lokalna jednostka zmodernizowała swój park maszynowy.

„Jako Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Dereźniańskiej, chcielibyśmy prosić  o wsparcie finansowe brakującej kwoty zakupu tj.  5 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Obecnie na ten cel posiadamy 60 tyś. zł (Fundacja PGNiG, Fundacja BGK oraz Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych). Fundusze musimy zgromadzić do dnia 31/07/2020r. ponieważ do tego terminu musimy wpłacić pieniądze za samochód. W czasach panującej epidemii, zbiórka środków finansowych jest utrudniona, stąd nasza prośba. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby!” – poprosili w mailu do nas druhowie z OSP w Woli Derezeńskiej 

Druhowie muszą uzbierać pieniądze do ostatniego dnia lipca, bo to właśnie wtedy muszą wpłacić pozostałe 5 tysięcy złotych – 60 tysięcy już zostało wpłacone dzięki wsparciu Fundacji PGNiG, Fundacji BGK oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Obiektem zainteresowania OSP w Woli Derezeńskiej jest Star 266 mieszczący 2500l wody oraz 250l środka pianotwórczego. Samochód posiada napęd 6×6, działko wodne, szybkie natarcie, zraszacze, autopompę, maszt oświetleniowy. Sprzęt trafi do OSP w Woli Dereźniańskiej i to właśnie ta jednostka będzie jego właścicielem. Utrudnieniem w zbieraniu pieniądzy jest pandemia koronawirusa, która sprawiła, że druhowie mają związane ręce i nie widzą możliwości zebrania określonej kwoty.

Ochotnicze Straże Pożarne to jeden z najważniejszych elementów całego systemu ratownictwa. Zazwyczaj to właśnie Ochotnicy pojawiają się jako pierwsi na miejscach wypadku, czy przy pożarach zabezpieczając miejsce lub zapewniając pierwszą pomoc ofiarom. Chcesz wesprzeć druhów? Wpłać symboliczną kwotę na poniższe dane. Każda złotówka ma znaczenie!

Numer  konta bankowego: 18 9602 0007 0000 0345 2000 0002
Dane jednostki OSP:  Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Dereźniańskiej Wola Dereźniańska 43A, 23-400 Biłgoraj
NIP: 9182111619
REGON: 951076277
KRS: 0000052290

Poniżej zdjęcia sprzętu, który miałby trafić do OSP w Woli Dereźniańskiej!

źródło: Wola Dereźniańska / woladereznianska.osp.org.pl/aktualnosci/