Oto Tree House. Drewniana willa nad ziemią

Projekt architektoniczny budynku powstał w pracowni Hawkes Architecture Ltd. Tree House jest jak spełnienie marzeń z dzieciństwa o domku na drzewie. 

Budynek jest ogromny, jego powierzchnia wynosi 397 m kw. i zaprojektowany został na ogromnej działce, która znajduje się na skraju obszaru chronionego. Architekci chcieli zminimalizować ingerencję w stan faktyczny ekosystemu i zalesienia, dlatego zdecydowali się na tak oryginalną formę.

Dom przypomina leśną osadę podniesioną na słupach. Taki zabieg sprawia, że przestrzeń pod nim będzie mogła funkcjonować jako sporej wielkości ogród z ławkami, przestrzenią do relaksu, w której będzie można się wygodnie rozsiąść nasłuchując dźwięków przyrody. Główne wejście znalazło się w centralnej części. To również tam architekci skryli między innymi pompę ciepła. To właśnie dzięki pompie i panelom słonecznym mimo swych rozmiarów dom ma być tani w utrzymaniu.

Architekci nadali budynkowi liczne krągłości, dzięki czemu dom omija drzewa, które mogą swobodnie rosnąć bez ryzyka wycinki. Podwyższenie budynku ma też inne plusy. Dzięki dużym przeszkleniom jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem na zieloną okolicę w pełnym poczuciu prywatności.

Budowa domu rozpocznie się w tym roku. Planowany czas realizacji wyniesie 14 miesięcy.

wizualizacje: Light Origin Studio (lightorigin.com)