WYDARZENIA

Otulone promieniami słońca. Cosentino na Warsaw Home

Zakończyła się kolejna odsłona Warsaw Home, stoisko hiszpańskiej firmy Cosentino było jedną z najchętniej odwiedzanych przestrzeni wystawienniczych. W tym roku za jego koncepcję odpowiadali Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz. Duet ze Studia Grynasz stworzył coś o wiele więcej, niż klasyczny projekt targowy. Na przestrzeni 106 m kw. zaprezentowali filozofię Cosentino, a duch Hiszpanii, piękna, innowacji i odpowiedzialności za środowisko sączył się z każdego centymetra, zapraszając do pozostania tu na dłużej.

Celebracja piękna Hiszpanii

Ogromne słońce zajęło jedno z centralnych miejsc w przestrzeni stoiska, tworząc motyw przewodni całego układu. Stół, przy którym odbywały się dyskusje z zaproszonymi gośćmi, wykonano z materiału Dekton Umber, z najnowszej kolekcji Kraftizen, dekoru przypominającego barwę wypalonej słońcem ziemi i oryginalnej hiszpańskiej terakoty. Kolekcje Silestone, Dekton i Sensa umieszczono w graficznej oprawie, zwracającej uwagę na wysiłki Cosentino, zmierzające do zrównoważonej produkcji.

Odnajdujemy tu elementy inspirujące się pięknem natury, stanowiące okazję do rozmów o designie zrównoważonym i zaangażowanej postawie marki Cosentino w ochronę surowców naturalnych i środowiska. Geometryczne płaszczyzny, detal i kolorystyka są nawiązaniem do projektów architekta hiszpańskiego postmodernizmu – Ricardo Bofilla. Ta część instalacji stanowi swoisty hołd oddany temu wyjątkowemu twórcy – mówili o projekcie stoiska jego autorzy z Grynasz Studio.

Obok abstrakcyjnych brył, wielkoformatowych ekspozycji materiałów Cosentino i zaprojektowanych specjalnie na tę okazję przez Grynasz Studio puf marki Bizzarto, odwiedzający zapoznali się z bogatą ofertą produktów i wzorów marek Silestone, Dekton i Sensa. Ścieżki komunikacyjne wytyczone przez projektantów, pozwoliły na niespieszną wędrówkę przypominającą letni spacer po wąskich hiszpańskich uliczkach. Słońce w tle stworzyło uderzające wrażenie głębi i niekończących się śródziemnomorskich wakacji, stając się silnym elementem komunikacji, ożywiającym fizyczną i wyrazistą ramę stoiska. Kolekcje zaprezentowane w takiej konwencji, pokazywały nowe horyzonty i kierunek, w którym zmierza firma, w tym – przede wszystkim – postępujące innowacje technologiczne i zaangażowanie Cosentino na rzecz środowiska.

Cosentino i gwiazdy architektury

Czterem dniom obecności Cosentino na Warsaw Home towarzyszył bogaty program wydarzeń specjalnych, który zgromadził na stoisku prawdziwe tłumy. Pierwszego dnia spotkali się tu przedstawiciele mediów, architekci i blogerzy wnętrzarscy. 20 października do „Rozmów przy stole” o architekturze hiszpańskiej z dziennikarką Dzień Dobry TVN, Katarzyną Jaroszyńską, zasiedli twórcy stoiska – Grynasz Studio, architekt Jakub Szczęsny oraz założyciel magazynu Architecture Snob, ekspert w Fundacji Mies van der Rohe, Marcin Szczelina. 21 października 2022, odwiedzający stoisko spotkali się z finalistami tegorocznego konkursu Mies Van der Rohe Award – Martą Peris i Jose Toral, z hiszpańskiej pracowni Peris+Toral Arquitectos, którzy przybyli do Warszawy na specjalne zaproszenie Cosentino. Rozmowę o ich najbardziej znanych projektach poprowadziła Magda Maciąg – architektka, członkini zarządu OW SARP i pełnomocniczka ds. programowych Zodiak Warszawski Pawilon Architektury.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się stworzyć w tej przestrzeni targowej prawdziwe miejsce spotkań. Czuliśmy to każdego dnia, gdy odwiedzały nas tłumy gości. Wierzymy w wartości środowiska designu w Polsce i w to, że musimy się wzajemnie wspierać. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy wymaganiom – podsumowuje targi Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino.

fot. Marek Swoboda, Iwona Dziuk, źródło: Cosentino

Czytaj też: Kamień | Hiszpania | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Strefa blogerów
Peris Toral Arquirectos i Marcin Szczelina
Grynasz Studio
Spotkanie prasowe
Peris Toral Arquirectos

Artykuł został przygotowany we współpracy z Cosentino.

Recent Posts

Miasto dofinansuje renowacje poznańskich zabytków. Blask odzyskają m.in. secesyjne kamienice

Miasto dofinansuje renowacje poznańskich zabytków. Dzięki dotacjom w wysokości 1,3 mln zł dawny blask odzyska…

24 kwietnia 2024

Jak wybrać idealny domek narzędziowy dla ogrodników i majsterkowiczów

Czy Twój ogród potrzebuje porządku i stylu? Planujesz zakup domku narzędziowego, ale nie wiesz, jak…

24 kwietnia 2024

Skarpa była jednym z najpopularniejszych powojennych kin w Warszawie. Obiekt wyburzono w 2008 roku

Kino Skarpa było jednym z najpopularniejszych tego typu obiektów wzniesionych w powojennej stolicy. Działało w…

24 kwietnia 2024

Przebudowany Kopiec Czerniakowski laureatem Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy

Za nami gala finałowa 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Jury za najlepszą architektoniczną realizację…

24 kwietnia 2024

KAF. Niesamowita kolekcja sztuki udostępniona przy wrocławskim Rynku.

KAF, czyli Krupa Art Foundation to fundacja założona przez Sylwię i Piotra Krupów, którzy od…

24 kwietnia 2024

Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny…

24 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej