W miniony weekend Nocny Targ Towarzyski zlokalizowany przy halach naprawczych PKP przy Kolejowej 23 w Poznaniu po raz pierwszy otworzył swoje podwoje! 3 dni, 8 koncertów, ponad 30 wystawców jedzeniowych (i nie tylko), kilkanaście godzin dobrej zabawy – w ostatnie dni kwietnia tereny przy ul. Kolejowej wypełniły się muzyką, uśmiechem i przyjacielskimi spotkaniami przy jedzeniu. Szacuje się, że Nocny Targ Towarzyski w ten weekend mogło odwiedzić nawet 20 tysięcy osób. Wyniki zaskoczyły samych organizatorów.

To niebywałe, z jak pozytywnym odbiorem spotkała się nasza inicjatywa. Widzieliśmy tych ludzi, widzieliśmy ich zadowolone i pełne uśmiechu twarze. Cieszymy się, że udało nam się stworzyć coś nowego i świeżego na mapie Poznania, co przyczyni się do integracji wszystkich mieszkańców! Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że mamy do czynienia z wymagającymi uczestnikami. Dlatego już teraz zabieramy się do pracy, aby przez całe wakacje spełnić oczekiwania większości z gości

– podkreślają organizatorzy.

Nocny Targ Towarzyski to przede wszystkim doskonała okazja do wspólnego biesiadowania – z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi, ale i miejsce, w którym swoją ofertę gastronomiczna mogą przedstawić topowe koncepty kulinarne z Poznania oraz te mniej znane, autorskie, tworzone specjalnie dla Nocnego Targu Towarzyskiego.

Wśród wystawców minionego miesiąca znaleźli się m.in.: KRAFT, Gringo Bar, Kary Grzyba, Nom Nom Nom, FuFu by Wine Bridge, Bushimi Sushi Burrito, HEMP MADE, Polska Pyra, JE SUS, Bufet Truck, Maczane, Fresh Donuts, Cubanos, Eyes Creams, Najs Cream, Pho Bar, Gescheft oraz wielu innych. Sam Nocny Targ Towarzyski to nie wszystko. Przy Kolejowej 23 gra także muzyka! Scena NTT prezentuje najnowszych muzyków z Polski i zza granicy, działających w obszarze różnorodnych gatunków muzycznych. Wśród artystów, którzy zawitali w ten weekend byli między innymi: Flirtini, KROKI, Niemoc, Otsochodzi, Suwal, Youth Novels.

Dodatkowo, w każdą niedzielę od 11:00 organizowane są Śniadania Towarzyskie, podczas których przez cały dzień można spróbować słodkich i słonych pyszności. Podczas ostatniego weekendu wśród wystawców znaleźli się: Tartovnia, Hygge, BIOrę, Dziewczyny i Słodycze. To doskonała okazja, by spróbować propozycji od znanych, ale także niszowych knajp i kawiarni. Wydarzenia w ramach Nocnego Targu Towarzyskiego będą odbywać się cyklicznie, w każdy weekend sezonu wiosenno-letniego.

zdjęcia: Piotr Krupa, źródło: materiały prasowe

Zobacz