Budynek biurowy OVO Office zbudowany zostanie w Puszczykowie pod Poznaniem. Jego atutem jest wysokiej jakości architektura. Zespół doświadczonych architektów zaprojektował nowoczesną bryłę, która stanie się eleganckim punktem miasta. Atutem jest też bliskość stolicy Wielkopolski. Dojazd do centrum Poznania zajmuje kilkanaście minut.
Projekt budynku przygotowali architekci z pracowni EASST. Biuro ma na swoim koncie liczne projekty zarówno budynków biurowych jak i mieszkalnych. Wcześniej opisywaliśmy między innymi Ogrodową 12 – zespół apartamentowców projektu EASST, który zbudowany zostanie w pobliżu Starego Browaru w Poznaniu (czytaj TUTAJ). Z kolei projekt OVO Office zrealizowany zostanie przy skrzyżowaniu ulic Wysokiej i Studziennej w Puszczykowie. To kameralny, dwupiętrowy budynek, którego kolorystyka koresponduje z rosnącą w pobliżu zielenią.
Każdy kto prowadzi biznes wie, jak ważna jest lokalizacja swojej firmy oraz jej wygląd. Jakościowa architektura pozytywnie wpływa na wizerunek i przede wszystkim na komfort pracujących osób. Chcąc zapewnić jedno i drugie architekci zaprojektowali budynek o zróżnicowanym wyrazie. Obiekt z każdej strony wygląda inaczej. Bryła budynku została nieco wtopiona w pobliską skarpę, co pozwoliło jej lepiej zespolić się z otoczeniem.
Efektem pracy architektów jest nowoczesny obiekt na planie litery „L”, którego wnętrze wypełniły przestrzenie biurowe i usługowe. Realizująca inwestycję firma SOVO Development, dla swoich klientów przygotowała powierzchnie o zróżnicowanej wielkości. W sumie w budynku jest 39 lokali o powierzchniach od 13,94 do 83,22 m kw. Co ważne, obiekt dysponuje własnym parkingiem.
Frontową część biurowca wyróżnia czytelny podział na trzy poziomy. Podział ten zastosowano poprzez horyzontalne linie, dające wrażenie dynamizmu. Parter oraz poziom pierwszy zdobi jasnoszara elewacja, której rytm wyznaczają ogromne przeszklenia. Chcąc uniknąć wrażenia monotonii, architekci nieco cofnęli parter w głąb budynku, tworząc atrakcyjne podcienia. Zdecydowanie inaczej prezentuje się drugi poziom, którego ściany obłożono blachą o różnych odcieniach zieleni. Na tym poziomie dla właścicieli przygotowano sporej wielkości taras, idealny do chwili pracy na świeżym powietrzu lub odpoczynku.
Architekci starannie zaprojektowali każdy fragment budynku. Nie szli na skróty. Pozorne wady działki w postaci podwyższenia terenu zmienili w atut, tworząc obiekt klasy premium. Modernistyczna bryła ma ponadczasowy wygląd, dzięki czemu nawet za dziesięć czy dwadzieścia lat, będzie prezentować się atrakcyjnie. Rozsławione przez słynnego architekta Ludwiga Miesa van der Rohego hasło; „mniej znaczy więcej”, bardzo dobrze podsumowuje projekt OVO Office.
Projekt zakładał stworzenie syntezy nowoczesności w szczegółach z klasyczną masą budynku, która idealnie wpisuje się w otoczenie. Lekkość struktury osiągnięto przez addycyjną kompozycję, która rozkłada elementy w przestrzeni – tłumaczą Marcin Sucharski i Łukasz Sterzyński, architekci pracowni EASST.
Podobną filozofię zastosowano wewnątrz. Przestrzeń OVO Office jest połączeniem klasycznej elegancji z nowoczesnością. Wyszukane materiały i szlachetne detale tworzą unikalną atmosferę, dającą możliwość komfortowej pracy oraz budującą prestiż. Na ten ostatni czynnik wpływa też lobby z recepcją, czyli miejsce, do którego w pierwszej kolejności trafią odwiedzający firmy goście.
Skąd pomysł na budowę biurowca w Puszczykowie a nie w centrum Poznania? Taka lokalizacja jest świadomym wyborem. Coraz więcej osób decyduje się mieszkać nie w dużym mieście, ale w mniejszych ośrodkach poza granicami stolic województw. Dotyczy to nie tylko Poznania, ale też Warszawy, Wrocławia czy Krakowa. OVO Office jest więc odpowiedzią na potrzeby lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje biznesy bliżej domów.
OVO Office zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2025 r., ceny lokali usługowych rozpoczynają się od 145 999 zł. W chwili pisania tego artykułu połowa lokali została już kupiona bądź zarezerwowana. Aktualną dostępność można sprawdzić na oficjalnej stronie puszczykovo.pl.
źródło: SOVO Development
projekt: pracownia architektoniczna EASST
Czytaj też: Biuro | Zieleń | Miasto | Polecane | Detal | whiteMAD na Instagramie
Artykuł sponsorowany.