Pada deszcz? Parasolka jak origami [WIDEO]

9Kickstarter jest kopalnią oryginalnych pomysłów. Dzięki tej platformie zrealizowane mogą być najdziwniejsze projekty. Jednym z nich jest parasolka “The Sa”, która swym kształtem przypomina konstrukcje origami.

Parasolkę “The Sa” zaprojektował duet: Justin Nagelberg oraz Matthew Waldman, który na co dzień projektuje zegarki Nooka. Projektując parasolkę dizajnerzy chcieli na nowo zinterpretować jej wygląd. Do dziś bowiem na ulicach zobaczyć można mnóstwo materiałowych parasoli, których konstrukcja często przegrywa z silnym wiatrem. “The Sa” ma być inna.

Kolorowa parasolka wykonana została w konstrukcji pozbawionej tradycyjnego szkieletu. Projektanci zrezygnowali z ruchomych elementów, dzięki czemu jest lżejsza i odporniejsza na zniszczenia. Autorzy projektu zaznaczają, że dużym atutem jest materiał, z którego wykonany zostanie ten przydatny gadżet. Będzie to wodoodporne tworzywo, które łatwo może zostać poddane biodegradacji.

Nowością ma być sposób otwierania parasolki. By to uczynić wystarczy przekręcić rączkę. Ukryty w niej mechanizm otworzy ją automatycznie. Natomiast chcąc ją zamknąć należy rączkę pociągnąć do siebie.

Parasolka kosztuje 69 dolarów. Można ją zamówić wspierając projekt na Kickstarterze (tutaj). W sumie projektanci przygotowali kilka wariantów kolorystycznych produktu. Parasolki są dostępne w kolorach: niebieskim, żółtym, różowym, czarnym, szarym i białym. (ka)

 

fot. kickstarter.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły