PAFF – The Polish-American Fashion Foundation w obiektywie MISHKA STUDIO

Polish-American Fashion Week to wydarzenie odbywające się równolegle w czasie trwającego New York Fashion Week, najsłynniejszego festiwalu mody w Ameryce Północnej, po raz pierwszy zaprezentuje polskich projektantów, w szerokim gronie, właśnie w Nowym Jorku.

W czasie trwającego Nowojorskiego Tygodnia Mody, w metropolii, przebywa najznakomitsze grono twórców współczesnej mody: kreatorzy światowych marek, topowi projektanci, cenieni styliści, dziennikarze, blogerzy, ludzie biznesu i kultury. W tym roku swoje kolekcje na sezon wiosna/lato 2016 zaprezentują w ramach Polish Fashion Week najciekawsze sylwetki polskiej mody. Będą wśród nich gwiazdy, znane już na polskiej scenie, ale także młode talenty, które pojawiły się dopiero na wybiegach. Dzięki uczestnictwu w inicjatywie jaką jest Polish Fashion Week, twórcy mają nadzieję otworzyć polskim projektantom drzwi do współpracy międzynarodowej, umożliwić im nawiązanie cennych kontaktów i zawiązać relację z najważniejszym rynkiem mody na świecie. Jednocześnie ich celem jest przedstawienie polskiej mody jako jedną z prężnie i kreatywnie rozwijających się płaszczyzn biznesu, charakteryzującą się wysoką jakością i świeżym spojrzeniem.  Polskie marki, polski design i projektanci mają zostać zauważeni i docenieni, jako poważni partnerzy, wyznaczający nowe trendy w modzie i w biznesie.

Relacje z tego niezwykłego wydarzenia przygotowała wytwórnia filmowa i telewizyjna MISHKA STUDIO

Organizatorzy:

POLISH-AMERICAN FASHION FOUNDATION (PAFF) Powołana w 2014 roku w celu promowania polskiej mody w skali globalnej, ze szczególnym uwzględnieniem USA. Fundacją zarządza zamieszkała od 30 lat w Nowym Jorku jej założycielka Alexandra Borowczak, z wykształcenia architektka, stylistka z zamiłowania.

WSPOLPRACA:

IDEA FIX Działająca w Krakowie od 2009 r. inicjatywa concept store promującego polskich twórców, projektantów mody, designu, sztuki, zajmująca się również organizacją imprez modowych, targów, wernisaży oraz konferencji i szkoleń z zakresu prowadzenia kreatywnego biznesu.

info: materiały prasowe