Palarnia i sklep z medyczną marihuaną. Jest piękny!

Marihuana w przestrzeni publicznej jest coraz głośniej komentowanym tematem. Rozpala konflikty między zwolennikami leczniczych atutów konopi a sceptykami, uważającymi, że marihuana to szkodliwy narkotyk. Nie zamierzamy opowiadać się po żadnej ze stron. Pragniemy jedynie docenić jeden ze sklepów z legalną, medyczną marihuaną w amerykańskim Portland.

Boom na sklepy z medyczną marihuaną i akcesoriami do jej zażywania rozpoczął się kilka lat temu. Wtedy na fali reform, pozwalających na posiadanie i zażywanie marihuany w USA powstawały jak grzyby po deszczu kolejne, mniej lub bardziej dizajnerskie miejsca dla amatorów zielonej używki. Dziś już ponad połowa amerykańskich stanów zalegalizowała marihuanę. Wielki popyt oraz nieistniejąca wcześniej legalna podaż sprawiły, że setki nowo powstałych lokali są różnorodne, eleganckie i naprawdę chciałoby się do nich zajrzeć. Niezależnie po której stronie sporu stoimy.

Jednym z najciekawszych miejsc, jakie znaleźliśmy, jest Serra, zlokalizowana w dzielnicy kulturowej miasta Portland. Otwarty w 2016 roku lokal oferuje szeroką gamę zarówno gatunków, jak i odmian marihuany, ale również akcesoriów takich jak bonga, kolorowe bletki i filterki, różnorodne fifki, crushery, a także artykuły spożywcze jak czekolady, cukierki czy lizaki. Wszystko zaprojektowane w sposób elegancki, minimalistyczny, żyjący w zgodzie z naturą. Co ciekawe, do współpracy przy tworzeniu produktów zaproszono znanych artystów, wśród nich między innymi Yves’a Kleina. Jego charakterystyczny kolor – Yves Klein Blue – zdobi zarówno produkty, opakowania, jak i wnętrze sklepu.