PANTONE OGŁOSIŁ KOLOR ROKU 2015, a jest nim …

Jak co roku, Pantone ogłosił nazwę koloru, który ma inspirować i dominować w 2015.

Jest nim soczysta Marsala 18-1438, która swą nazwę wzięła od wina produkowanego w okolicach sycylijskiego miasta o tej samej nazwie. Jak podaje Pantone to własnie ten trunek był inspiracją dla nazwy i barwy.

Kolor ma rubinowy, soczysty lecz nienachalnie intensywny odcień przywodzący na myśl owoce leśne. Z tego właśnie względu kolor ten pomoże architektom wnętrz wydobyć głębię zastosowanego w projektach drewna. Będzie też wspaniale współgrał z surowymi, industrialnymi szarościami, chropowatymi fakturami, ale również z połyskiem miedzianych elementów we wnętrzu.

Jest kolorem, który ociepla wnętrze, nie odbierając mu jednocześnie stylu. Świetnie sprawdzi się na każdej fakturze – zarówno na grubszym materiale do obicia krzesła, cienkim tkanym pledzie jak i na gładkiej tafli szklanych kieliszków do wina.

We wzornictwie, w którym zapanował trend na nowe spojrzenie na sztukę projektowania opakowań, Marsala sprawdzi się wspaniale, nadając im więcej wyrazistości. Ze względu na to, iż sam kolor jest inspirowany darami ziemi, może służyć za inspirację do tworzenia nowych, bliższych naturze projektów.

Marsala nie jest kolorem nachalnym. Wręcz przeciwnie cechuje go nienachalność pozwalająca na uniwersalne zastosowanie tego koloru zarówno w projektach przeznaczonych dla kobiet jak i dla mężczyzn. Inspiruje do kreatywnego spojrzenia na kolor, pozbawienia go cech wyłącznie męskich lub damskich.  Zachęca do eksperymentowania z formą, teksturą czy krojem. Ze względu na duże pole manewru jeśli chodzi o zestawienie Marsali z innymi paletami kolorystycznymi, daje ona szanse na nową świeżość w projektach ubrań i dodatków. Świetnie nadaje się też na kolor szminki, lakieru do paznokci czy – jak sugerują styliści Pantone – nawet na farbę do włosów.

(justDżejn)

Więcej znajdziecie w oficjalnym komunikacie prasowym Pantone:

http://www.pantoneview.com/