Park Centralny

Park Centralny w Gdyni w kolorowej odsłonie [ZDJĘCIA]

Gdyński Park Centralny uchodzi za zielone płuca miasta . Jego budowa trwa od 2018 roku i podzielona jest na kilka etapów. Z części oddanej do użytku mogą już korzystać mieszkańcy.

Park Centralny w Gdyni to zielona enklawa służąca do odpoczynku i rekreacji. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowało gdyńskie biuro Arch-Deco. W Parku regularnie odbywają się nasadzenia kwiatów, krzewów i innych roślin czego efekt najlepiej widać wiosną.

Do Parku Centralnego przychodzą wszyscy spragnieni wytchnienia od miejskiego gwaru. Ale to szczególne miejsce dla wielbicieli tulipanów. Tych kwiatów, w różnych odmianach, jest tu najwięcej. Jednak to oczywiście nie wszystkie kwiaty, jakie możemy obecnie podziwiać w tym miejscu. Kwitną tu teraz również hiacynty, żółte i białe narcyzy, pigwowiec, smagliczka skalna i drzewa owocowe, jak piękna różowa wiśnia.

Maj to idealna pora, by docenić walory Parku Centralnego. Choć od jego otwarcia nie minęło dużo czasu, to jest już jednym z ulubionych miejsc gdynian. Wolny czas spędzają tu całe rodziny. To idealne miejsce zarówno na różne formy aktywności, jak i odpoczynek w otoczeniu kwitnących tulipanów i innych przepięknych kwiatów. Cieszę się, że na mapie Gdyni powstało tak fantastyczne miejsce i zapewniam, że podobnych lokalizacji, o różnej skali, będzie przybywać w całym mieście. Nie zatrzymujemy się, jeśli chodzi o tworzenie parków kieszonkowych czy nasadzeń w gdyńskich dzielnicach, tak by każdy mieszkaniec mógł cieszyć się rozkwitającą na wiosnę przyrodą – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju


Oazę zieleni możemy oglądać na zdjęciach wykonanych przez Przemysława Kozłowskiego. Park Centralny w Gdyni to jedna z najlepiej zaprojektowanych zielonych przestrzeni, które w Polsce powstawały w ostatnich latach. Przyjeżdżając do miasta koniecznie trzeba tu przyjść.

Czytaj więcej: Zieleń | Gdynia | Rośliny| WhiteMAD na Instagramie

źródło: UM Gdynia