Park Centralny w Gdyni

Park Centralny w Gdyni wypiękniał. Posadzono mnóstwo tulipanów

Park Centralny w Gdyni stał się miejscem, w którym posadzono mnóstwo różnych odmian tulipanów. Rośliny ozdobiły ogród sensoryczny, dzięki któremu odkrywanie odmian stało się prawdziwą przyjemnością.

W gdyńskim Parku Centralnym trwa tulipanowy karnawał. Ułożenie roślin to dzieło projektantów z firmy AKANT, z kolei projekt parku to dzieło architektów z pracowni ARCHDECO. Projektanci pieczołowicie wybrali kilka spośród setek odmian tulipanów, tak aby najbardziej pasowały do miejsca, w którym rosną. Wszystko po to, aby wiosną cieszyć oczy mozaiką barw. 

Tulipany w Parku Centralnym w Gdyni posadzono już jesienią. Różne odmiany kwitną w różnym czasie. Te, które posadzono w ogrodzie sensorycznym Parku Centralnego dobrano tak, by kwitły równocześnie i spotęgowały wrażenie.Park Centralny w Gdyni


Spacerując co roku po wiosennym ogrodzie nie sposób oprzeć się urokowi kolorowych tulipanów, które pięknie wyglądają na każdej rabacie i w każdym towarzystwie. To jedne z najpopularniejszych roślin cebulowych sadzonych jesienią. Po raz pierwszy mamy okazję podziwiać ich urodę w Parku Centralnym. Chcemy by miejskie przestrzenie były zielone, pięknie ukwiecone i cieszyły oczy naszych mieszkańców i ten przykład pokazuje, że nam się to udaje – powiedział Marek Łucyk – wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

W sumie goście mogą podziwiać odmiany tulipanów o nazwach: Maria Kaczyńska, Orange Emperor, Alma Apeldoorn, Pink Impression oraz Milka. Wykonawcą projektu zieleni była firma PLATAN.

Czytaj więcej: Zieleń | Gdynia | Rośliny

źródło: UM Gdynia