Park Miliona Świateł

Park Miliona Świateł. Nowa atrakcja Łodzi już otwarta

Park Miliona Świateł to zbiór kolorowych instalacji, których tematem przewodnim są baśnie i słynne powieści dla dzieci. Jego otwarcie nastąpiło w czwartek 11 listopada.

Nową atrakcję otwarto w Źródliskach. Na gości czekają tu przepełnione kolorami rzeźby, które razem tworzą niemal baśniową krainę. Spotkać tu można tajemnicze postaci, ogromne kolorowe owady, chichoczące rośliny, opowiadające bajki zwierzęta czy skrzypiące drzwi.

Dzięki setkom świetlnych rzeźb Park Miliona Świateł zmienił fragment Łodzi w zaczarowany ogród. Instalacje będzie można oglądać przez cztery miesiące, do końca lutego przyszłego roku. Organizatorzy planują wiele atrakcji, takie jak Mikołajki czy Walentynki.

„Alicja w Parku Miliona Świateł” działa codziennie od godz. 17:00 do 22:00. Bilety dostępne są na www.parkmilionaswiatel.pl w cenie: 25 (ulgowy) i 29 zł (normalny) od poniedziałku do czwartku oraz 29 (ulgowy) i 35 zł (normalny) w weekendy i święta.

Park Miliona Świateł


Twórcą parku jest firma Multidekor, która w poprzednich latach odpowiadała za ozdoby świąteczne na ulicy Piotrkowskiej. Instalacje tworzy 1 mln 34 tysięcy światełek LED. W sumie cała instalacja zużywa tyle prądu, co 25 czajników elektrycznych. Partnerem przedsięwzięcia jest Łódzkie Centrum Wydarzeń – miasto udostępniło park, zapewniło sprzątanie terenu i dostęp do energii elektrycznej.

Czytaj też: Ciekawostki | Łódź | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

fot. Paweł Łacheta, źródło: UM Łódź