Park Praski w Warszawie już po remoncie. Usunięto bariery architektoniczne

Park Praski w Warszawie został odnowiony. O pracach poinformował stołeczny Zarząd Zieleni Miejskiej. Podczas prac usunięto liczne bariery architektoniczne, dzięki czemu miejsce stało się bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Zapowiadając remont parku pracownicy ZZM chcieli usunąć między innymi schody, które znajdowały się w okolicy placu zabaw. Zbudowano też pochylnię przy schodach od ulicy Ratuszowej.

Ułatwiliśmy wejście do parku od ul. Wybrzeże Helskie – mieszkańcy mogą skorzystać z wyremontowanych schodów i nowej alejki. Zmierzając w kierunku skrzyżowania al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej również można spacerować nową alejką, którą wybudowaliśmy w miejscu przedeptu – informuje ZZM.

Mieszkańcy docenią przebudowany park w upalne dni. Podczas remontu na placu z Żyrafą zamontowano zamgławiacz, który wykonany został z płyt granitowych. Zamgławiacz będzie emitował przyjemną i chłodną mgiełkę, która dodatkowo będzie nawilżać powietrze. Na placu pojawiły się też elementy gry terenowej dla dzieci. Dodatkowo znajduje się tam miejsce do gry w szachy.


Podwójna aleja od strony al. Solidarności została zwieńczona małym placykiem, gdzie zostały zamontowane nowe meble miejskie – 4 donice z ławkami. Na placyku posadzono 3 głogi, a donice wkrótce się zazielenią dzięki nowym krzewom i bylinom. Warto dodać, że w parku ustawiono 140 nowych koszy na śmieci i cztery zestawy stojaków rowerowych. Ponadto mieszkańcy mogą odpocząć na 180 nowych Ławkach Warszawskich, które pojawiły się tu pod koniec 2020 r.

​Modernizacja parku rozpoczęła się w 2019 r. W ramach budżetu obywatelskiego plac zabaw dostosowano dla dzieci z niepełnosprawnościami, następnie ustawiono tam nowe drewniane urządzenia do zabawy. Ponadto pracownicy ZZM przeprowadzili inwentaryzację drzewostanu – każde drzewo ma specjalną tabliczkę, arbotag, z numerem, który umożliwia sprawdzenie podstawowych danych drzewa w serwisie m.st. Warszawy (mapa.um.warszawa.pl, zakładka „Zieleń”).

Przebudowę parku nadzorował Zarząd Zieleni, a prace prowadzone były w uzgodnieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej m.st. Warszawy

Czytaj też: Warszawa | Park| Ekologia | Zieleń | Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie