Park Royal Hotel i wiszące ogrody w Singapurze

ParkRoyal hotel zlokalizowany jest na długiej i wąskiej działce na zachodnim skraju centralnej dzielnicy biznesowej, pomiędzy Hong Lim Park i HDB Chinatown. Niedaleko działki znajduje się również zabytkowa dzielnica Shophouse i Singapore River.

Jego projekt powstał w znanym malezyjskim biurze projektowym WOHA. Co ciekawe, architekci nie skupiali się na odpowiednim wkomponowaniu budynku w sąsiednią architekturę. Ich głównym celem była dobra jakość i ekologia. Tak, aby stworzyć nowy wzór do naśladowania przy tworzeniu tzw zielonych wieżowców w Malezji.

Hotel ma dwanaście kondygnacji i wybudowany został na planie litery E, w taki sposób że wszystkie pokoje zorientowane zostały na północ do parku, podczas gdy usługi i zewnętrzne korytarze łączące zostały umieszczone na południowej elewacji. Taki zabieg pozwala odpowiednio doświetlić pokoje hotelowe.

W hotelu znajdziemy również genialny basen umieszczony na dachu, przestronny holl, kilka restauracji tematycznych, salon spa oraz wiele innych udogodnień, które swoim gościom oferują 5 gwiazdkowe hotele. Eleganckie wnętrza utrzymane są w jasnych odcieniach.

Wewnątrz króluje kamień i drewno. Większość z nich jest pochodzenia naturalnego i podlega recyklingowi. Hotel to tak naprawdę jeden wielki ogród botaniczny. Na zaokrąglonych podniebnych tarasach znajdziemy niezliczone ilości roślin tropikalnych. Zieleń kwitnie w całym kompleksie, a drzewa i ogrody w hotelu wydaje się łączyć z tymi z przylegającymi w pobliskim parku. Hotel już stał się ikoną i zdecydowanie zyskał sympatię wśród mieszkańców i trudno im się dziwić.

Zdjęcia: Patrick Bingham-Hall