W Japonii powstanie park rozrywki inspirowany grą Mario.

Park rozrywki inspirowany grą Mario? Czemu nie! Na taki pomysł wpadli inwestorzy z Japonii, którzy postanowili stworzyć nową atrakcję turystyczną, w której wszystko wygląda jak wyjęte z gry wideo.

Park Super Nintendo World powstanie na podstawie znanego na świecie formatu Universal Studio, czyli parków rozrywki, których tematem przewodnim są wydarzenia i postacie z filmów, gier, czy książek. Park rozrywki inspirowany Mario powstanie w Osace nieopodal istniejącego już podobnego kompleksu.

https://youtu.be/fTSA709zNzY

 

Według zapowiedzi inwestorów w parku będziemy mogli wcielić się w rolę sympatycznego, wąsatego hydraulika lub jego przyjaciela Luigiego. Po założeniu specjalnej odzieży, która wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) będziemy mogli podróżować po parku zbierając cyfrowe monety, rozbijać głową charakterystyczne cegiełki, w których ukryte są bonusy, a także zwalczać bossów, by uratować księżniczkę. Możliwe będą również rozgrywki wieloosobowe między odwiedzającymi park polegające ściganiu się w wirtualnych samochodach lub na zebraniu największej ilości monet w określonym czasie. Po parku goście będą się poruszać za pomocą specjalnych elektrycznych samochodzików, które będą wyglądały jak towarzysz Mario – dinozaur Yoshi.

Autorzy parku rozrywki w stylu Mario zapewniają, że cały kompleks będzie przypominał gigantyczną grę na konsolę, która została przeniesiona do rzeczywistego świata. Park Super Nintendo World ma być także jednym z najnowocześniejszych parków tematycznych na świecie, w którym najważniejszą atrakcją będą nowe technologie, aplikacje mobilne, czy urządzenia wykorzystujące technologię VR i AR. To jednak nie wszystko. Jak dodaje CEO japońskiego oddziału Universal Studio podobne parki mają powstać między innymi w Los Angeles, Singapurze oraz Orlando, które jest światową stolicą parków rozrywki. O powstaniu parku poinformowano podczas zorganizowanej przez inwestorów konferencji, na której zaprezentowano między innymi oficjalną stronę internetową, a także filmik promujący przedsięwzięcie, w którym wystąpiła wokalistka Charlie XCX.