Pasaż Schillera w Łodzi będzie przebudowany. Miasto stawia na zieleń!

Miasto pokazało, jak wkrótce zmieni się pasaż Schillera w Łodzi. W miejscu dawnego parkingu pojawią się drzewa, ławki i przebudowana zostanie fontanna. Miasto szuka teraz wykonawcy projektu. Do urzędu wpływają już pierwsze oferty. Termin na zgłaszanie ofert mija 25 marca.

Pasaż Schillera znajduje się w pobliżu ulicy Piotrkowskiej. Wkrótce spacerowy trakt przejdzie wizualną metamorfozę. Miasto przebuduje pasaż i go zazieleni. To kolejny etap projektu rewitalizacji centrum Łodzi. Teraz urzędnicy ogłosili przetarg na wykonawcę inwestycji. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec lata i będą trwać 12 miesięcy.

Wymienimy całą jego nawierzchnię i sieci podziemne. Postawimy nowe ławki, stojaki i zamontujemy nowe oświetlenie. Pasaż bardzo mocno się zazieleni. Posadzimy na nim ponad 50 drzew. Część w gruncie, kolejne w dużych donicach – zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Projekt zakłada zlikwidowanie parkingu przed Domem Technika oraz wymianę fontanny. Kulista fontanna, która obecnie znajduje się przed Centrum Kontaktów z Mieszkańcami zostanie rozebrana. Nowa fontanna powstanie bliżej ulicy Piotrkowskiej.

Zdjęcie z 2018 roku

To nie będzie koniec zmian w tej części miasta. Urzędnicy planują też remont dwóch fabryk przy ulicy Sienkiewicza, które sąsiadują z pasażem. W dawnych fabrykach przebita zostanie brama, przez którą będzie można spacerować. Wkrótce rozpocznie się też przebudowa placu Komuny Paryskiej. Tuż obok przy ulicy Tuwima 10 dobiega końca remont zabytkowej fabryki, która będzie działać jako Centrum Aktywności Miejskiej.

Po zakończeniu składania ofert miasto zaprosi wybrane firmy do udziału w kolejnym etapie – zwycięży firma, która zaoferuje najniższą kwotę za realizację. Prace budowlane mają rozpocząć się pod koniec najbliższego lata i potrwają 12 miesięcy. Metamorfoza pasażu jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj też: Łódź | Ciekawostki | Zieleń | Miasto | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź