Pasta do zębów w tabletkach. Ekologiczna alternatywa dla pasty w tubce. 

Pasta do zębów to jedna z tych rzeczy, z których korzystamy codziennie, przynajmniej dwukrotnie, a nawet kilkukrotnie. Sprawia to, że przeciętny człowiek w ciągu życia zużywa około 91 litrów pasty do zębów, co można przeliczyć na ponad 1000 tubek. Tubki, w które opakowana jest pasta są problemem dla środowiska, bowiem każda z nich składa się z 11 warstw plastiku, polimerów i związków chemicznych, które nie nadają się do recyklingu. Rozwiązaniem może okazać się pasta do zębów w tabletkach.

Autorami tego nietypowego projektu jest duet projektantów z kanadyjskiej firmy „Change Toothpaste”. Damien Vince i Mike Medicoff stworzyli alternatywę dla pasty do zębów w tubce, która ze względu na wielowarstwowe, wykonane z 11 warstw plastiku, polimerów i związków chemicznych opakowanie, które nie podlega recyklingowi jest sporym problemem dla środowiska.

Kanadyjczycy zaproponowali stworzenie suchych tabletek, które mogą zostać opakowane w tekturowe torebki. Po przeżuciu i zmieszaniu ze śliną, tabletka zmienia się w pianę, która w niewielkim stopniu różni się od tej powstałej w wyniku użycia tradycyjnej pasty do zębów. Co więcej, tabletki od „Change Toothpaste” są ekologiczne, nietoksyczne i podlegają rozkładowi nie zagrażając środowisku. W jednym opakowaniu znajdziemy 65 tabletek, które mają wystarczyć na pełen miesiąc. Cena opakowania wynosi niecałe 10 dolarów.

źródło: designboom.com