Pastelowy dom w stylu boho. Zaprojektowała go Marta Ogrodowczyk.

Subtelne pastelowe barwy, ciepłe odcienie drewna, a do tego sporo roślin i nawiązań do stylu boho. Tak wygląda pastelowy dom w stylu boho zaprojektowany przez architektkę Martę Ogrodowczyk i Marta Piórkowska z pracowni Ogrodowczyk Studio, który powstaje w województwie łódzkim. 

Głównym założeniem klientów było stworzenie przytulnej przestrzeni z elementami boho, soft loft i stylu rustykalnego. Całość została ubrana w bardzo przemyślane detale, nietuzinkowe i charakterystyczne dodatki oraz w pastelowe kolory.


“Praca nad tym projektem to była czysta przyjemność. To wnętrze emanuje radością!” – komentuje projekt autorka, Marta Ogrodowczyk

Zaczynając od podłóg – mamy tu posadzkę z mikrocementu w ciepłym beżowym odcieniu, a w przedsionku – specjalnie zaprojektowaną mozaikę w kolorystyce dopasowanej do całości wnętrza. Na konstrukcji schodów, będącej jednocześnie regałem i kwietnikiem wspinają się charakterystyczne małpy-lampki.

W salonie znalazło się dużo roślin i innych elementów nawiązujących do trendu urban jungle – na przykład w postaci pięknej lampy w kształcie palmy. W kuchni znalazło się miejsce dla pięknych wiklinowych krzeseł i lamp, a także dla kolejnego elementu wartego uwagi – drewnianej intarsji we wnętrzu kuchennej wyspy.  Metraż domu, który obejmuje projekt wyniósł nieco ponad 120 metrów kwadratowych. Pastelowy dom w stylu boho powstaje w województwie łódzkim.

O architektach:
Marta Ogrodowczyk Studio to autorska pracownia projektowa założona w 2015 roku jako firma działająca w zakresie architektury i specjalistycznego projektowania, a także działalność, w ramach której prowadzony jest sklep internetowy Noteka. W Studio wykonywane są projekty architektury wnętrz, a także projekty architektury kubaturowej we współpracy z innymi łódzkimi biurami architektonicznymi.

Marta Ogrodowczyk – właścicielka pracowni. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Architektura i Urbanistyka, II stopnia studiów magisterskich na kierunku Architektura na Politechnice Łódzkiej oraz semestralnej wymiany studenckiej Erasmus na rzymskiej uczelni Universita degli Studi Roma Tre. Posiada również wykształcenie graficzne uzyskane na podyplomowych studiach Projektowanie Graficzne na łódzkim ASP. Doświadczenie zawodowe zdobywała w biurach architektonicznych w Łodzi i w Londynie, pracując przy projektach w bardzo szerokiej skali – od elementów identyfikacji wizualnej po pracę przy projekcie Dworca Multimodalnego Łódź Fabryczna. Prowadzi pracownię od 2015 roku.

Marta Piórkowska  – absolwentka kierunku Architektura i Urbanistyka na Politechnice Łódzkiej ze specjalizacją Architektura Wnętrz. Obecnie studentka II stopnia Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studentka Designu na włoskiej Akademii w ramach programu Erasmus. Uczestniczka wielu konferencji, wykładów oraz wydarzeń architektonicznych (między innymi OSSA, ŁDF). Miłośniczka modernizmu oraz skandynawskiego minimalizmu. Swoje zainteresowania rozwija w kierunku XX – wiecznych teorii architektonicznych. Praktykę projektową zdobywała głównie na prywatnych projektach wnętrz mieszkalnych.

źródło: materiały prasowe / www.martaogrodowczyk.pl
projekt: Marta Ogrodowczyk, Marta Piórkowska
wizualizacje: Elżbieta Paćkowska