Pełen bieli i nawiązań do historii firmy. Polski biurowiec w Bytowie robi wrażenie.

Rolnictwo, park maszyn, ciężki sprzęt. Te słowa raczej nie kojarzą nam się z dobrą architekturą czy pięknymi wnętrzami. Jednak takie ocenianie książki po okładce może być bardzo mylące. Zobaczcie jak wygląda biurowiec polskiego producenta części do maszyn rolniczych.

Firma BAGRAMET od ponad 40 lat produkuje części zamienne dla maszyn rolniczych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wysokiej jakości produktów, firma działa nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Holandii, Finlandii czy Belgii. My chcielibyśmy jednak skupić się nad ich nowym biurowcem, który całkowicie przeczy stereotypom dotyczącym przemysłu rolniczego.

Nowy biurowiec firmy powstał w Bytowie. Prace ukończono zaledwie kilka tygodni temu. Wnętrze zaprojektowane zostało przez biuro projektowe LOFFT ARCHITEKTURA WNĘTRZ – Małgorzata Hendrych-Lubińska. Ma swój indywidualny, nietypowy charakter, w którym ukryto dziesiątki nawiązań do działalności firmy. Wśród nich znaleźć można polne ptactwo, stworzone przez zaprzyjaźnionego rzeźbiarza czy części maszyn rolniczych, wkomponowane w podłogę. Inspiracją do powstania wnętrza była podróż po halach produkcyjnych. Cały obiekt liczy 280 metrów kwadratowych i zajmuj 3 kondygnacje.

Jesteśmy pełni podziwu w jak delikatny i rozsądny sposób można połączyć dwie branże, które wydają się być tak od siebie odległe. Gratulujemy zarówno inwestorowi, wspaniałego biurowca, ale również architektom z biura LOFT.