Pełne bieli i światła: zaglądamy do mieszkania w kamienicy w Szczecinie

Mieszkanie ma 120 m kw. powierzchni. Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński.

Mieszkanie znajduje się w starej szczecińskiej kamienicy z 1907 r. i sąsiaduje z parkiem. Architekci musieli przygotować projekt renowacji i przebudowy wnętrza. Chcieli też wykorzystać sporo oryginalnych elementów, które należało odnowić, dlatego gruntownej renowacji poddano drewniane podłogi. Dodatkowo odrestaurowano wszystkie elementy sztukateryjne.

Do projektu użyte zostały elementy oświetleniowe z lat 30. i 50. XX wieku. Lampy sprowadzono z Polski, Czech, Włoch i Francji. Dywan, który znajduje się w salonie zaprojektowany został w latach 60. przez Antonina Kybala. Fotel w sypialni zaprojektował Pierre Guariche w latach 50. Natomiast komplet drewnianych mebli z salonu to projekt Grate Jalk.

Są też akcenty polskie. Komody to projekt Rajmunda Teofila Hałasa z lat 50. Łóżko to natomiast autorski projekt studio Loft Kolasiński. Łóżko wykonane zostało z drewna dębowego wykończonego olejem. W sypialni jako dekoracja został wykorzystany francuski afisz uliczny filmu “Matador” Pablo Almodóvara z 1986 r.

Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły