Mieszkanie w Sopocie z widokiem na morze. Powstało w kamienicy!

Mieszkanie znajduje się w zabytkowej kamienicy. Projekt jego wnętrza to dzieło pracowni, którą założyła Katarzyna Kraszewska.

Projektując mieszkanie architekci chcieli oddać ducha nadmorskiego klimatu zachowując przy tym szyk i elegancję, aby skłaniały do relaksu i nie były konkurencją dla pięknych widoków za oknem. A jest co oglądać. Mieszkanie znajduje się bowiem na ostatnim piętrze kamienicy, a jego układ sprawia, że okna wychodzą na cztery strony świata.

Centralną część mieszkania zajmuje okrągły salon. To właśnie tutaj spotyka się cała rodzina i może relaksować się słuchając szumu fal, a zimą ogrzewać przy blasku kominka. Tuż obok urządzono jadalnię.
W sumie w apartamencie znalazły się dwie łazienki. Jedna dla gości ma nadmorski klimat. Zdobią ją pasy białego i szarego kamienia. Druga łazienka jest większa, jest bardziej elegancka. Co ciekawe, architekci ukryli tutaj prysznic przysłaniając go lustrzaną ścianą. Z łazienki można też przejść do pomieszczenia gospodarczego, które również sprytnie ukryto.

Znajdziemy tu też piękne lustro z ruchomymi elementami bocznymi a na nich piękne nowojorskie kinkiety. Mozaika na podłodze w łazience przywodzi na myśl dekoracje podłóg z okresu Art Nouveau, z którego kamienica pochodzi – mówi autorka projektu.

Wszystkie sztukaterie oraz rozety na suficie są kopiami oryginalnych dekoracji z tej kamienicy. Do dyspozycji właścicieli są jeszcze 3 sypialnie oraz garderoba.

Klienci przez cały proces inwestycji dawali nam wolna rękę i pozwalali na konsekwentne prowadzenie projektu, dzięki czemu całość jest spójna i elegancka – dodaje projektantka.

Całość utrzymana jest w tej samej kolorystyce i konsekwentnie pod nią dobierane były wszystkie dodatki i dekoracje wnętrza. W efekcie powstało przestronne i jasne mieszkanie o klimacie luźnej nadmorskiej elegancji.

projekt: Katarzyna Kraszewska (www.kraszewska.com.pl)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły