Penthouse z widokiem

Penthouse z widokiem na centrum Warszawy. Zaglądamy do środka!

Foksal 13/15 to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki Ghalemco dwie kamienice położone tuż przy Trakcie Królewskim stały się najbardziej pożądanym miejscem do życia w Warszawie. Nowoczesne apartamenty, umiejscowione w historycznej tkance miasta, przyciągają nie tylko magią miejsca, ale też wystrojem części wspólnych i doskonałym serwisem. Jednak najbardziej spektakularny jest tu penthouse z przestronnym tarasem na dachu i panoramą na centrum Warszawy.

Tak jak Paryżanie mają swoją Rue de Rivoli, a Londyńczycy Bond Street, tak my niewątpliwie możemy pochwalić się ul. Foksal w Warszawie. I choć nie jest ona tak znana jak Nowy Świat, do którego przylega, to z pewnością jedna z najpiękniejszych uliczek w stolicy, jak nie w kraju. Świadczy o tym już sama historia miejsca, gdzie jeszcze w XVIII wieku były ogrody spacerowe i miejsce spotkań lokalnych elit. Stylem nawiązywał on do londyńskich ogrodów Vauxhall Gardens i cieszył mieszkańców stolicy przez ponad sto lat, aż do końca lat 70. XIX wieku, kiedy to przekształcono go w ulicę i nadano jej nazwę Foksal, będącą spolszczoną wersją angielskiego pierwowzoru.

Dziś, dzięki odrestaurowaniu przez firmę Ghalemco dwóch kamienic przy Foksal 13 i 15, ulica odzyskała swój dawny splendor. Obecnie mieszczą się tu luksusowe apartamenty, które, choć na wskroś nowoczesne, charakterem nawiązują do dawnego, elitarnego klimatu okolicy.

Najlepszym na to przykładem jest penthouse z widokiem na centrum Warszawy o powierzchni 227 m2 z dużymi przesuwnymi oknami i tarasem na dachu, z którego rozciąga się spektakularny widok na panoramę centrum stolicy. Dopasowany jest do potrzeb inwestorów, którzy poszukują na wskroś nowoczesnych rozwiązań. Mariaż klasyki z nowoczesnością i luksusem ma bowiem niezwykle współczesne oblicze.

Wejście do penthouse’u prowadzi przez wysokie i eleganckie drzwi, nawiązujące do minimalistycznego wystroju tej dobudowanej, nowej kondygnacji budynku. Komfortowy i dopasowany do obecnych wymogów rozkład klimatyzowanych pomieszczeń, duże aluminiowe okna panoramiczne z przepięknym widokiem i marmurowymi parapetami, czy praktycznie niewidoczne grzejniki podłogowe czynią z niego prawdziwą perełkę.

Wysokie na ok. 3 m wnętrza zostały podzielone na dwa funkcjonalne skrzydła połączone dużym holem z wyjściem na taras. Część reprezentacyjną penthouse’u stanowi przestronny salon otwarty na jadalnię dla gości oraz wydzielona kuchnia z panoramicznymi oknami, pozwalająca na swobodną aranżację. Znajdzie się tu miejsce zarówno na dużą wyspę jak i stół jadalniany.

W prywatnym skrzydle wyodrębniono trzy sypialnie, przy których ulokowano łazienkę z prysznicem oraz pralnię. Królewska sypialnia z prywatną łazienką z miejscem na wannę oraz osobna toaleta i duża garderoba dla właścicieli położona jest na samym końcu apartamentu tak by zagwarantować ciszę i spokój, oraz możliwość zamknięcia całej przestrzeni master bedroom.

Penthouse z widokiem


O luksusowym charakterze penthouse’u świadczy też doskonały serwis, jaki oferuje budynek Foksal 13/15. Do dyspozycji właścicieli apartamentów pozostaje eleganckie lobby, gdzie można spotkać się z zaproszonymi gośćmi, także biznesowymi. Co więcej, w ramach czynszu dostępne są pokoje hotelowe dla gości z pełną obsługą, z których w razie potrzeby można zawsze skorzystać. Apartamentowiec oferuje także nowoczesną strefę SPA, Wellness i Fitness, gdzie można odpocząć i nabrać energii na kolejny dzień. Pod kamienicami jest także wygodny, dwupoziomowy garaż, do którego wjedziemy od strony ul. Smolnej. Do penthhouse’u przynależą dwa miejsca postojowe, co jest wielką wygodą w samym centrum miasta. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje także Consierge, który realizuje zlecenia rezydentów i wita ich codziennie w patio.

Jednak to, co najważniejsze to widoki, jakie oferuje penthouse z widokiem na centrum Warszawy. Zapewnia je zlokalizowany na ostatniej kondygnacji 30-to metrowy taras, z którego można podziwiać panoramę Warszawy, tak różną o każdej porze dnia czy nocy. Widać stąd zarówno centrum Warszawy z panoramą wieżowców na zachodzie, jak i pięknie podświetlony wieczorem Stadion Narodowy po drugiej stronie Wisły. Duża powierzchnia tarasu otwiera też szereg możliwości aranżacyjnych. Co więcej, mimo historycznego charakteru miejsca, penthouse posiada duże okna, otwarte przestrzenie i plan, który dopuszcza szeroką możliwość projektowania. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Penthouse przy ul. Foksal 13/15 to bowiem idealne miejsce do życia, gdzie można puścić wodzę fantazji i wykreować naprawdę unikalne wnętrze. Dlatego z pewnością docenią je te osoby, które poszukują bezprecedensowych rozwiązań, nie chcąc przy tym być skrępowane ograniczeniami historycznych wnętrz. To połączenie klasyki z modernizmem w luksusowym wydaniu.

Fot. Bartek Barczyk

Stylizacja Agnieszka Możdżer

Zobacz również: Architektura | Apartament | Warszawa | Kamienica

Temat: Penthouse z widokiem na centrum Warszawy. Zaglądamy do środka!

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły